top of page
polkolonie

Często zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najpopularniejsze pytania związane z półkoloniami. Zawsze możesz skontaktować się z nami za pomocą telefonu lub e-mail: Kontakt

 • Jak zapisać dziecko na półkolonie?
  Aby dokonać zapisu na półkolonie trzeba wejść na nasza stronę, wybrać zakładkę na samej górze strony “Półkolonie 6-12 lat”. Wybrać miejscowość, następnie wybrać lokalizację/ dzielnicę i kliknąć w tematykę zajęć jaką jesteśmy zainteresowani (fioletowy prostokąt- Robotyka i Minecraft lub różowy prostokąt półkolonie dla dziewczynek o tematyce kreatywno- technologicznej). Po wybraniu tematyki należy wypełnić wymagane dane, wybrać turnus z listy i kliknąć “Zapisz się”. Następnie należy wypełnić wymagane pola i wybrać metodę płatności.
 • Czy mogę zapisać dziecko na mniej niż 5 dni?
  Istnieje możliwość zapisu na 4 dni półkolonii. Należy zamieścić taką informację w rubryce “Informacje dodatkowe” lub skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta.
 • Chcę, aby moje dzieci były razem w grupie / były w osobnych grupach. Czy istnieje taka możliwość?
  Oczywiście, wystarczy napisać o tym w polu „Uwagi” podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego. Przydzielimy dzieci do grup zgodnie z Państwa preferencjami.
 • Do kiedy muszę wpłacić zaliczkę za półkolonie?
  Zaliczkę należy wpłacić do 7 dni od chwili wykonania zapisu za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.
 • Do kiedy należy wpłacić całość za półkolonie?
  Cała kwota za półkolonie musi być uregulowana do 10 dni przed rozpoczęciem danego turnusu.
 • Jak mogę zapłacić za półkolonie?
  Wypełniając formularz zgłoszeniowy w ostatnim kroku należy wybrać metodę płatności. Mamy do wyboru dwie opcje: tradycyjny przelew lub płatność online.
 • Czy muszę po dokonanym zapisie od razu opłacić całą kwotę za półkolonie?
  Przy zapisie na półkolonie jest opcja wyboru sposobu płatności. Można wpłacić całą kwotę od razu lub zaliczkę.
 • Czy mogę liczyć na zwrot kosztów w przypadku rezygnacji?
  W przypadku rezygnacji z półkolonii w terminie dłuższym niż 14 dni przed datą ich rozpoczęcia, Organizator zwraca 100% wpłaconej kwoty. W przypadku rezygnacji w terminie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem półkolonii Zgłaszającemu nie przysługuje zwrot wpłaconej zaliczki.
 • Czy mogę liczyć na zwrot kosztów w przypadku rezygnacji w czasie trwania półkolonii?
  W przypadku rezygnacji z półkolonii w czasie jej trwania, Organizator pobiera opłatę administracyjną w wysokości zaliczki oraz proporcjonalną opłatę za każdy rozpoczęty dzień półkolonii, w którym uczestnik brał udział.
 • Gdzie odbywają się półkolonie?
  Półkolonie odbywają się w 30 miastach w całej Polsce. dokładna lista tutaj [klik].
 • W jakich godzinach odbywają się półkolonie?
  Półkolonie odbywają się w godzinach 7:30-17:00.
 • Ile dni trwają półkolonie?
  Turnus trwa 5 dni- zajęcia od poniedziałku do piątku.
 • Do której godziny należy przywieźć dziecko?
  Dzieci należy przywozić do godziny 8:30. W godzinach 7:30-9:00 odbywają się zajęcia poranne - czas przyjścia na półkolonie, zabawa dostępnymi materiałami pod opieką animatora.
 • O której godzinie mogę odebrać swoje dziecko?
  Dzieci można odbierać już od godziny 16:00 W godzinach 16:00-17:00 odbywają się zajęcia relaksacyjne - czas odpoczynku po dniu zajęć, czytanie/słuchanie książek z animatorem.
 • Co należy zabrać na półkolonie?
  Na półkolonie zabieramy wypełnioną kartę kwalifikacyjną oraz upoważnienie do odbioru uczestnika ( w przypadku, gdy dziecko odbiera ktoś inny niż rodzic lub opiekun prawny). Warto, aby uczestnik na półkoloniach letnich miał ze sobą bidon oraz czapkę/kapelusz chroniący przed słońcem.
 • Czy półkolonie są zgłaszane do Ministerstwa Edukacji Narodowej?
  Tak, nasze półkolonie są zaakceptowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Można nas wyszukać w bazie wypoczynku na stronie internetowej: https://wypoczynek.men.gov.pl/.
 • Jak mogę skontaktować się z Biurem Planety Robotów?
  Na naszej stronie internetowej, w zakładce “Kontakt” (https://www.planetarobotow.pl/kontakt) znajdują się wszystkie dane kontaktowe.
 • Jak wyglądają zajęcia z Robotyki?
  Dzieci poznają podstawy budowania oraz programowania robotów pod okiem czujnego instruktora. Z każdą kolejną lekcją uczą się nowych elementów oraz rozwijają swoją wyobraźnię, ponieważ do budowania konstrukcji nie używają instrukcji. Każde zajęcia kończą się zabawą wykorzystującą nabyte podczas warsztatów umiejętności.
 • Jak wyglądają zajęcia z Minecraft?
  Warsztaty wprowadzają dzieci w świat programowania blokowego od podstaw, gdzie swoją przygodę zaczynają w środowisku Scratch. Uczestnicy poznają pętle i instrukcje warunkowe, opanują sterowanie postacią w grze za pomocą kodu oraz przejdą specjalną mapę o cyberbezpieczeństwie.
 • Kim są osoby prowadzące zajęcia?
  Nasi instruktorzy LEGO robotyki to zespół stworzony z wykwalifikowanych pasjonatów nauki i programowania. Wszyscy posiadają niezbędne dokumenty uprawniające do pracy z dziećmi podczas wypoczynków oraz doświadczenie zdobyte na naszych poprzednich półkoloniach oraz zajęciach semestralnych. Chętnie tłumaczą tajniki programowania oraz pokazują, jak połączyć naukę z dobrą zabawą.
 • Moje dziecko nie ma doświadczenia z robotyką, czy sobie poradzi?
  Podczas naszych półkolonii dzielimy uczestników na grupy wiekowe tj. 6-8 lat i 9-12 lat. Mamy na uwadze to, że zadania muszą być dostosowane do umiejętności dzieci. Nasi wykwalifikowani instruktorzy, poświęcają dużo uwagi każdemu uczestnikowi z osobna, tłumaczą oraz prezentują tajniki programowania, dzięki czemu wszyscy świetnie się bawią.
 • Moje dziecko miało już doświadczenie z robotyką, czy nie będzie się nudzić?
  Do budowania naszych robotów nie używamy instrukcji, dlatego pracuje wyobraźnia. Za każdym razem tworzymy całkiem inną konstrukcję więc nie ma mowy o nudzie.
 • Jakie zajęcia/atrakcje są przewidziane poza robotyką?
  Poza zajęciami z LEGO robotyki oferujemy walki robotów, gry planszowe, karciane, szachy, ruch i zabawy na świeżym powietrzu, gry i zabawy logiczne, zawody i turnieje oraz występy i przedstawianie własnych projektów. Wszystkie atrakcje odbywają się oczywiście pod czujnym okiem naszych instruktorów.
 • Ile dzieci będzie na półkoloniach?
  Liczba dzieci jest zależna od miejsca, w którym odbywają się półkolonie.
 • Jak liczne są grupy zajęciowe?
  Tworzymy małe grupy składające się maksymalnie z 12 uczestników. Dzięki temu instruktorzy mają możliwość skupienia się indywidualnie na każdym dziecku.
 • Czy dzieci na półkoloniach wychodzą na dwór?
  Uczestnicy półkolonii mają zajęcia sportowo- animacyjne, które będą przeprowadzane częściowo na dworze. Dzieci będą miały możliwość ruchu oraz wspólnej zabawy na boisku lub placu zabaw.
 • Ile i jakie posiłki oferowane są na półkoloniach?
  W cenie półkolonii oferujemy 3 posiłki (śniadanie, obiad oraz podwieczorek). Woda jest dostępna dla dzieci przez cały dzień półkolonii. Jeśli dziecko ma nietolerancję lub alergię na jakiekolwiek produkty spożywcze, wystarczy umieścić informację w formularzu zgłoszeniowym. Uczestnik z alergią pokarmową otrzyma indywidualną dietę. Firmy cateringowe, z którymi współpracujemy specjalizują się w posiłkach dla dzieci.
 • Czy mogę zapisać się na półkolonie z własnym wyżywieniem?
  Jest taka możliwość, ale przed dokonaniem zapisu należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta.
 • Czego nauczy się moja córka na półkoloniach dla dziewczynek?
  Uczestniczki będą miały okazję poznać podstawy programowania, projektowania graficznego i innych technologii, stworzyć autorskie projekty i poznać podstawy nauki STEAM.
 • Jakie zajęcia będzie miała moja córka w czasie trwania turnusu?
  Dziewczynki zostaną zapoznane z sylwetkami kobiet sukcesu, które zasłynęły w różnych dziedzinach projektowania. Uczestniczki będą projektować różnego rodzaju przedmioty, które w kolejnych dniach będą rozwijać o kolejne etapy. Tworzyć będą grafiki oraz filmiki reklamowe. Wykorzystywać sztuczną inteligencję do generowania obrazów i tekstu. Uczestniczki będą projektować wnętrze własnego sklepu. Nauczą się podstaw programowania w języku Scratch i stworzą animację o przedmiotach. Wykonają projekt strony internetowej na temat zaprojektowanego wcześniej produktu. Uczestniczki mają zaplanowane również zajęcia sportowo- animacyjne.
 • Półkolonie dla dziewczynek są skierowane do jakiej grupy wiekowej?
  Półkolonie Projektowanie i Technologie są skierowane do dziewczynek w wieku 6-12 lat.
 • Czy dzieci są ubezpieczone w czasie turnusu?
  Oczywiście, w cenie półkolonii oferujemy ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków do kwoty 10 000 złotych.
 • Jak wygląda opieka medyczna na półkoloniach ?
  W nagłych przypadkach korzystamy z ogólnodostępnych, najbliższych placówek medycznych. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, znamy do nich niezbędne dane teleadresowe, godziny przyjęć oraz zakres świadczeń opieki zdrowotnej. Osobiście zapewniamy transport do wyżej wymienionej placówki opieki zdrowotnej. Każda pomoc medyczna konsultowana jest z opiekunami dzieci.
 • Jakie dokumenty muszę zaakceptować?
  Warunkiem uczestnictwa w półkoloniach jest akceptacja umowy, regulaminu i polityki prywatności w ostatnim kroku formularza zgłoszeniowego oraz wypełnienie karty kwalifikacyjnej - wszystkie te dokumenty zostaną przesłane do Państwa na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym. Karta kwalifikacyjna w formie papierowej musi zostać do nas dostarczona pierwszego dnia turnusu. Regulamin znajduje się również na naszej stronie internetowej: https://www.planetarobotow.pl/.
 • Moje dziecko będzie odbierała babcia, czy muszę napisać upoważnienie?
  W sytuacji, w której dziecko będzie odbierane przez inną osobę niż rodzic lub opiekun prawny potrzebna jest podpisana zgoda. Wzór upoważnienia zostanie wysłany jako załącznik na adres e-mail podany w formularzu. Wzór można pobrać z naszej strony internetowej www.planetarobotow.pl lub napisać samodzielnie.
 • Chcę zapisać dwoje dzieci. Czy mogę liczyć na rabat?
  Przy zapisie dwojga dzieci oferujemy rabat 50 zł dla drugiego uczestnika .
 • Chcę zapisać dziecko na dwa tygodnie, czy mogę liczyć na rabat?
  Przy zapisie dziecka na dwa tygodnie oferujemy 50 zł rabatu na drugi turnus.
bottom of page