top of page

Często zadawane pytania

polkolonie

1. Gdzie odbywają się półkolonie?

Półkolonie odbywają się w 30 miastach w całej Polsce. dokładna lista tutaj [klik].


2. W jakich godzinach odbywają się półkolonie?
Półkolonie odbywają się w godzinach 8 – 18 lub 7:30-17:30. Pierwsza i ostatnia godzina to godziny świetlicowe, podczas których dzieci uczestniczą w zajęciach plastycznych, grają w gry planszowe lub spędzają czas na świeżym powietrzu. W tym czasie można przywozić i odbierać swoje pociechy.

3. Do której godziny należy przywieźć dziecko?
Dzieci należy przywozić do godziny 9. Pierwsza godzina jest godziną świetlicową. Dzieci mają w tym czasie okazję poznać się oraz świetnie się bawić.

4. O której godzinie mogę już odebrać swoje dziecko?
Dzieci można odbierać już od godziny 17. Ostatnia godzina jest godziną świetlicową.

5. Jak wyglądają zajęcia z robotyki?
Dzieci poznają podstawy budowania oraz programowania robotów pod okiem dwóch czujnych instruktorów. Z każdą kolejną lekcją uczą się nowych elementów oraz rozwijają swoją wyobraźnię, ponieważ do budowania konstrukcji nie używają instrukcji. Każde zajęcia kończą się zabawą wykorzystującą nabyte podczas warsztatów umiejętności.

6. Kim są osoby prowadzące zajęcia?
Nasi instruktorzy LEGO robotyki to zespół stworzony z wykwalifikowanych pasjonatów nauki i programowania. Wszyscy posiadają niezbędne dokumenty uprawniające do pracy z dziećmi podczas wypoczynków oraz doświadczenie zdobyte na naszych poprzednich półkoloniach oraz zajęciach semestralnych. Chętnie tłumaczą tajniki programowania oraz  pokazują jak połączyć naukę z dobrą zabawą.

7. Moje dziecko nie ma doświadczenia z robotyką, czy sobie poradzi?
Podczas naszych półkolonii dzielimy dzieci na grupy pod względem poziomu zaawansowania. Mamy również wykwalifikowanych instruktorów, którzy poświęcają dużo uwagi każdemu dziecku, tłumaczą oraz prezentują tajniki programowania, dzięki czemu wszyscy  się świetnie bawią.

8. Moje dziecko miało już doświadczenie z robotyką, czy nie będzie się nudzić?
Do budowania naszych robotów nie używamy instrukcji, dlatego pracuje wyobraźnia. Za każdym razem tworzymy całkiem inną konstrukcję więc nie ma mowy o nudzie. Dodatkowo dzielimy uczestników na grupy pod względem poziomu zaawansowania.

9. Czy zajęcia są ciekawe dla dziewczynek?
Lego ma wiele motywów przewodnich, również skierowanych dla dziewczynek, które chętnie uczęszczają na nasze warsztaty. Kto powiedział, że programowanie jest skierowane tylko dla chłopców ? ;)

10. Jakie zajęcia/atrakcje są przewidziane poza robotyką?
Poza zajęciami z LEGO robotyki oferujemy walki robotów, różne atrakcje w mieście (park trampolin, kino, lasertag – w zależności od lokalizacji), gry planszowe, karciane, szachy, ruch i zabawy na świeżym powietrzu, gry i zabawy logiczne, zawody i turnieje z nagrodami, gry terenowe oraz występy i przedstawianie własnych projektów. Wszystkie atrakcje odbywają się oczywiście pod czujnym okiem naszych instruktorów.

11. Ile dzieci będzie na półkoloniach?
Liczba dzieci jest zależna od miejsca, w którym odbywają się półkolonie.

12.  Jak liczne są grupy zajęciowe?
Tworzymy małe grupy składające się maksymalnie z 12 uczestników. Dzięki temu instruktorzy mają możliwość skupienia się indywidualnie na każdym dziecku.

13. Ile i jakie posiłki oferowane są na półkoloniach?
W cenie półkolonii oferujemy 3 posiłki (śniadanie, obiad złożony z dwóch dań oraz podwieczorek).  Woda jest dostępna dla dzieci przez cały dzień. Jeśli dziecko ma nietolerancję lub alergię na jakiekolwiek produkty spożywcze, wystarczy umieścić tę informację w formularzu zgłoszeniowym. Firmy cateringowe, z którymi współpracujemy dostosowują posiłki dla uczestników indywidualnie.

14. Co należy zabrać na półkolonie?
Na półkolonie zabieramy legitymację, buty na zmianę oraz ewentualnie strój sportowy.

15. Czy dzieci są ubezpieczone?
Oczywiście, w cenie półkolonii oferujemy ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków do kwoty 10 000 złotych.

16. Jak wygląda opieka medyczna na półkoloniach ?
W nagłych przypadkach korzystamy z ogólnodostępnych, najbliższych placówek medycznych. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, znamy do nich niezbędne dane teleadresowe, godziny przyjęć oraz zakres świadczeń opieki zdrowotnej. Osobiście zapewniamy transport do wyżej wymienionej placówki opieki zdrowotnej. Każda pomoc medyczna konsultowana jest z opiekunami dzieci.

17. Czy półkolonie są zgłaszane do Ministerstwa Edukacji Narodowej?
Tak, nasze półkolonie są zaakceptowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Można nas wyszukać w bazie wypoczynku na stronie internetowej: https://wypoczynek.men.gov.pl/

18. Jakie dokumenty muszę podpisać?
Warunkiem uczestnictwa w półkoloniach jest zawarcie umowy, zaakceptowanie regulaminu oraz wypełnienie karty kwalifikacyjnej - wszystkie te dokumenty zostaną przesłane do Państwa po wypełnieniu formularza na stronie. Karta kwalifikacyjna w formie papierowej musi zostać do nas dostarczona pierwszego dnia turnusu. Regulamin znajduje się również na naszej stronie internetowej: https://www.planetarobotow.pl/

19. Chcę zapisać dwoje dzieci. Czy mogę liczyć na rabat?
Przy zapisie dwojga dzieci oferujemy rabat 50 zł na każde dziecko.

20. Chcę zapisać dziecko na dwa tygodnie, czy mogę liczyć na rabat?
Przy zapisie dziecka na dwa turnusy oferujemy 50 zł rabatu.

21. Moje dziecko będzie odbierała babcia, czy muszę napisać upoważnienie?
W sytuacji, w której dziecko będzie odbierane przez inną osobę niż rodzic lub opiekun prawny potrzebna jest podpisana zgoda. Wzór można pobrać z naszej strony internetowej www.planetarobotow.pl lub napisać samodzielnie.

22. Chcę aby moje dzieci były razem w grupie / były w osobnych grupach. Czy istnieje taka możliwość?
Oczywiście, wystarczy napisać o tym w polu „Uwagi” podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego. Przydzielimy dzieci do grup zgodnie z Państwa preferencjami.

bottom of page