Często zadawane pytania

1. Gdzie odbywają się kolonie?
Kolonie odbywają się w 2 lokalizacjach:

1.  W Mrągowie, jednym z najpiękniejszych miast na Mazurach. Mieszkamy w ośrodku Młynik (www.mlynik.pl). Dzieci zakwaterowane będą w pokojach 2-5 osobowych.

2. W pięknym nadmorskim Żelistrzewie. Zakwaterowanie zapewnione w ośrodku "Olimp".

2. Jak przebiega trasa autokaru?
Dokładne miejsca zbiórek będą wkrótce podane na naszej stronie internetowej oraz zostaną wysłane do Państwa w wiadomości e-mail.

3. O której godzinie jest wyjazd na kolonie?
Trasa autokaru oraz godziny wyjazdu:
ok. 7:00 Wrocław  |  ok. 10:00 Łódź  | ok. 12:00 Warszawa  |  ok. 16:00 Młynik

4. O której godzinie dzieci wracają z kolonii?
Poniżej planowane godziny dojazdu do poszczególnych miast. Ze względu na jazdę w godzinach, w których ruch na drogach jest mniejszy, prosimy o przybycie na miejsce odbioru dzieci ok. 30 min. wcześniej.

Młynik 17:00 | ok 21:00 Warszawa | ok 23:00 Łódź | ok 02:00 Wrocław

Bliżej terminu kolonii podamy także numer telefonu do opiekuna jadącego z dziećmi autokarem, będzie możliwość uzyskania informacji na bieżąco.

5. Ile dzieci będzie na kolonii?
Na kolonie z LEGO robotyką wyjedzie około 50 dzieci.

6. Ilu opiekunów będzie na kolonii?
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, na 15 dzieci przydzielony jest jeden opiekun. Dodatkowo nad wszystkimi czuwa wykwalifikowany kierownik.

7. W jakim wieku są uczestnicy?
Uczestnicy mają od 7 do 13 lat.

8. Jak wyglądają zajęcia z robotyki?
Dzieci poznają podstawy budowania oraz programowania robotów pod okiem dwóch czujnych instruktorów. Z każdą kolejną lekcją uczą się nowych elementów oraz rozwijają swoją wyobraźnię, ponieważ do budowania konstrukcji nie używają instrukcji. Każde zajęcia kończą się zabawą wykorzystującą nabyte podczas warsztatów umiejętności.


9. Jak liczne są grupy zajęciowe?
Tworzymy małe grupy składające się maksymalnie z 15 uczestników. Dzięki temu instruktorzy mają możliwość skupienia się indywidualnie na każdym dziecku.

10. Moje dziecko nie ma doświadczenia z robotyką, czy sobie poradzi?
Podczas naszych koloniach dzielimy dzieci na grupy pod względem wieku i poziomu zaawansowania. Mamy również wykwalifikowanych instruktorów, którzy poświęcają dużo uwagi każdemu dziecku, tłumaczą oraz prezentują tajniki programowania, dzięki czemu wszyscy się świetnie bawią.

11. Moje dziecko miało już doświadczenie z robotyką, czy nie będzie się nudzić?
Do budowania naszych robotów nie używamy instrukcji, dlatego pracuje wyobraźnia. Za każdym razem tworzymy całkiem inną konstrukcję, więc nie ma mowy o nudzie. Dodatkowo dzielimy uczestników na grupy pod względem wieku i poziomu zaawansowania.

12. Czy zajęcia są ciekawe dla dziewczynek?
LEGO ma wiele motywów przewodnich, również skierowanych dla dziewczynek, które chętnie uczęszczają na nasze warsztaty. Kto powiedział, że programowanie jest skierowane tylko dla chłopców? ;)

13. Kim są opiekunowie i osoby prowadzące zajęcia?
Nasi instruktorzy LEGO robotyki to zespół stworzony z wykwalifikowanych pasjonatów nauki i programowania. Wszyscy posiadają niezbędne dokumenty uprawniające do pracy z dziećmi podczas wypoczynków oraz doświadczenie zdobyte na naszych zajęciach semestralnych. Chętnie tłumaczą tajniki programowania oraz pokazują jak połączyć naukę z dobrą zabawą. Poza bogatymi kwalifikacjami, nasi instruktorzy po prostu lubią pracę z dziećmi, dzięki czemu tworzą zgraną grupę.  

14. Jakie zajęcia/atrakcje są przewidziane poza robotyką?
Poza robotyką poświęcamy czas również na naukę i zabawę, wykonujemy różne eksperymenty oraz rozwijamy kompetencje społeczne dzieci. Poza nauką oferujemy wiele atrakcji np. strzelanie z łuku, zawody sportowe, wypuszczanie lampionów, odkrywanie gwiazd za pomocą smartfona oraz wiele innych.

15. Ile i jakie posiłki oferowane są na koloniach?
Codziennie dzieci otrzymają 4 posiłki (śniadanie, obiad, który składa się z dwóch dań, podwieczorek i kolacja). Woda oraz różne napoje są ogólnodostępne przez cały dzień.
Jeśli dziecko ma nietolerancję lub alergię na pewne produkty, wystarczy umieścić tę informację w formularzu zgłoszeniowym, a my zajmiemy się dostosowaniem odpowiedniej diety.

16. Co należy zabrać na kolonie?
•    Kosmetyczka z przyborami, krem z filtrem, krem przeciw komarom, chusteczki
•    Czapka z daszkiem, kurtka przeciwdeszczowa z kapturem, ewentualnie lekka czapka
•    Klapki (nie japonki), adidasy, sandały, trampki lub tenisówki – wygoda przede wszystkim
•    Odpowiednia ilość bielizny
•    Bluzy z długim rękawem (w tym jedna ciepła)
•    Długie spodnie (jedne dresowe)
•    Krótkie spodenki
•    Koszulki t-shirty (w tym jedna bez rękawków)
•    Kąpielówki lub strój kąpielowy
•    Piżama, ręcznik kąpielowy na plażę/basen i drugi mniejszy pod prysznic
•    Mały plecaczek na wycieczki, portfelik najlepiej zawieszany na szyi
•    Legitymacja szkolna, ewentualnie książeczka zdrowia dziecka (zapakowane koniecznie w torebkę foliową w wewnętrznej kieszeni plecaka)
•    Kieszonkowe (50-150 zł) – można przechować u wychowawcy
•    Jeżeli dziecko przyjmuje jakieś lekarstwa, należy przekazać je opiekunowi wraz z przyklejoną karteczką z imieniem i nazwiskiem oraz dawkowaniem

17. Czy dzieci są ubezpieczone?
Oczywiście, w cenie półkolonii oferujemy ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków do kwoty 10 000 złotych.

18. Jak wygląda opieka medyczna na półkoloniach ?
W nagłych przypadkach korzystamy z ogólnodostępnych, najbliższych placówek medycznych. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, znamy do nich niezbędne dane teleadresowe, godziny przyjęć oraz zakres świadczeń opieki zdrowotnej. Osobiście zapewniamy transport do wyżej wymienionej placówki opieki zdrowotnej. Każda pomoc medyczna konsultowana jest z opiekunami dzieci.


19. Jakie dokumenty muszę podpisać?
Warunkiem uczestnictwa w koloniach jest podpisanie umowy, zaakceptowanie regulaminu oraz wypełnienie karty kwalifikacyjnej, które zostaną dostarczone drogą mailową. Dokumenty muszą zostać do nas dostarczone na zbiórkę w dniu wyjazdu. Regulamin znajduje się również na naszej stronie internetowej : https://www.planetarobotow.pl/

20. Czy kolonie są zgłaszane do Ministerstwa Edukacji Narodowej?
Tak, nasze półkolonie są zaakceptowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Można nas wyszukać w bazie wypoczynku na stronie internetowej: https://wypoczynek.men.gov.pl/

21. Chcę zapisać dwoje dzieci. Czy mogę liczyć na rabat?
Przy zapisie dwojga dzieci oferujemy dodatkowy rabat w wysokości 10% od ceny podanej w e-mailu informacyjnym.


 

1. Gdzie odbywają się półkolonie?

Bydgoszcz    •  ​Młodzieżowy Dom Kultury nr 4, ul. Dworcowa 82

Gliwice          •  ​Szkoła ETE, ul. Franciszkańska 5

Gdańsk         •  Szkoła Podstawowa Fregata, ul. Cystersów 13

Katowice         Park Technologiczny, ul. Żeliwna 38

Kraków          •   Klub Kultury Paleta, ul. Wrocławska 91

                       •   Szkoła podstawowa nr 39, ul. Stanisława Jachowicza 5

Łódź               •    Łódka Dalton School, ul.Rzgowska 17a

Poznań          •  ​„Harmonia” Prywatna Szkoła Podstawowa Montessori

                           ul. Strzałkowskiego 5/7

Warszawa
•    Centrum: Prywatna Żeńska Szkoła im. Cecylii Plater-Zyberkówny, ul. Piękna 24/26
•    Ursynów: AURUS Niepubliczna Szkoła Podstawowa, ul. Poleczki 7 

•    Praga: Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego

                  Al.Stanów Zjednoczonych 27
•    Bielany: Chrześcijańska Akademia Teologiczna ​ Warszawa,  ul. Broniewskiego 48

Wrocław  

   Pałacyk "Navigo", ul. Sudecka 98

•   Pracownia Projektów Zajezdnia, ul. Legnicka 65

2. W jakich godzinach odbywają się półkolonie?
Półkolonie odbywają się w godzinach 8 – 18 lub 7:30-17:30. Pierwsza i ostatnia godzina to godziny świetlicowe, podczas których dzieci uczestniczą w zajęciach plastycznych, grają w gry planszowe lub spędzają czas na świeżym powietrzu. W tym czasie można przywozić i odbierać swoje pociechy.

3. Do której godziny należy przywieźć dziecko?
Dzieci należy przywozić do godziny 9. Pierwsza godzina jest godziną świetlicową. Dzieci mają w tym czasie okazję poznać się oraz świetnie się bawić.

4. O której godzinie mogę już odebrać swoje dziecko?
Dzieci można odbierać już od godziny 17. Ostatnia godzina jest godziną świetlicową.

5. Jak wyglądają zajęcia z robotyki?
Dzieci poznają podstawy budowania oraz programowania robotów pod okiem dwóch czujnych instruktorów. Z każdą kolejną lekcją uczą się nowych elementów oraz rozwijają swoją wyobraźnię, ponieważ do budowania konstrukcji nie używają instrukcji. Każde zajęcia kończą się zabawą wykorzystującą nabyte podczas warsztatów umiejętności.


6. Kim są osoby prowadzące zajęcia?
Nasi instruktorzy LEGO robotyki to zespół stworzony z wykwalifikowanych pasjonatów nauki i programowania. Wszyscy posiadają niezbędne dokumenty uprawniające do pracy z dziećmi podczas wypoczynków oraz doświadczenie zdobyte na naszych poprzednich półkoloniach oraz zajęciach semestralnych. Chętnie tłumaczą tajniki programowania oraz  pokazują jak połączyć naukę z dobrą zabawą.

7. Moje dziecko nie ma doświadczenia z robotyką, czy sobie poradzi?
Podczas naszych półkolonii dzielimy dzieci na grupy pod względem poziomu zaawansowania. Mamy również wykwalifikowanych instruktorów, którzy poświęcają dużo uwagi każdemu dziecku, tłumaczą oraz prezentują tajniki programowania, dzięki czemu wszyscy  się świetnie bawią.

8. Moje dziecko miało już doświadczenie z robotyką, czy nie będzie się nudzić?
Do budowania naszych robotów nie używamy instrukcji, dlatego pracuje wyobraźnia. Za każdym razem tworzymy całkiem inną konstrukcję więc nie ma mowy o nudzie. Dodatkowo dzielimy uczestników na grupy pod względem poziomu zaawansowania.

9. Czy zajęcia są ciekawe dla dziewczynek?
Lego ma wiele motywów przewodnich, również skierowanych dla dziewczynek, które chętnie uczęszczają na nasze warsztaty. Kto powiedział, że programowanie jest skierowane tylko dla chłopców ? ;)

10. Jakie zajęcia/atrakcje są przewidziane poza robotyką?
Poza zajęciami z LEGO robotyki oferujemy walki robotów, różne atrakcje w mieście (park trampolin, kino, lasertag – w zależności od lokalizacji), gry planszowe, karciane, szachy, ruch i zabawy na świeżym powietrzu, gry i zabawy logiczne, zawody i turnieje z nagrodami, gry terenowe oraz występy i przedstawianie własnych projektów. Wszystkie atrakcje odbywają się oczywiście pod czujnym okiem naszych instruktorów.

11. Ile dzieci będzie na półkoloniach?
Liczba dzieci jest zależna od miejsca, w którym odbywają się półkolonie.

12.  Jak liczne są grupy zajęciowe?
Tworzymy małe grupy składające się maksymalnie z 15 uczestników. Dzięki temu instruktorzy mają możliwość skupienia się indywidualnie na każdym dziecku.

13. Ile i jakie posiłki oferowane są na półkoloniach?
W cenie półkolonii oferujemy 3 posiłki (śniadanie, obiad złożony z dwóch dań oraz podwieczorek).  Woda jest dostępna dla dzieci przez cały dzień. Jeśli dziecko ma nietolerancję lub alergię na jakiekolwiek produkty spożywcze, wystarczy umieścić tę informację w formularzu zgłoszeniowym. Firmy cateringowe, z którymi współpracujemy dostosowują posiłki dla uczestników indywidualnie.

14. Co należy zabrać na półkolonie?
Na półkolonie zabieramy legitymację, buty na zmianę oraz ewentualnie strój sportowy.

15. Czy dzieci są ubezpieczone?
Oczywiście, w cenie półkolonii oferujemy ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków do kwoty 10 000 złotych.

16. Jak wygląda opieka medyczna na półkoloniach ?
W nagłych przypadkach korzystamy z ogólnodostępnych, najbliższych placówek medycznych. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, znamy do nich niezbędne dane teleadresowe, godziny przyjęć oraz zakres świadczeń opieki zdrowotnej. Osobiście zapewniamy transport do wyżej wymienionej placówki opieki zdrowotnej. Każda pomoc medyczna konsultowana jest z opiekunami dzieci.

17. Czy półkolonie są zgłaszane do Ministerstwa Edukacji Narodowej?
Tak, nasze półkolonie są zaakceptowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Można nas wyszukać w bazie wypoczynku na stronie internetowej: https://wypoczynek.men.gov.pl/

18. Jakie dokumenty muszę podpisać?
Warunkiem uczestnictwa w półkoloniach jest zawarcie umowy, zaakceptowanie regulaminu oraz wypełnienie karty kwalifikacyjnej - wszystkie te dokumenty zostaną przesłane do Państwa po wypełnieniu formularza na stronie. Karta kwalifikacyjna w formie papierowej musi zostać do nas dostarczona pierwszego dnia turnusu. Regulamin znajduje się również na naszej stronie internetowej: https://www.planetarobotow.pl/


19. Chcę zapisać dwoje dzieci. Czy mogę liczyć na rabat?
Przy zapisie dwojga dzieci oferujemy rabat 50 zł na każde dziecko.

20. Chcę zapisać dziecko na dwa tygodnie, czy mogę liczyć na rabat?
Przy zapisie dziecka na dwa turnusy oferujemy 50 zł rabatu.

21. Moje dziecko będzie odbierała babcia, czy muszę napisać upoważnienie?
W sytuacji, w której dziecko będzie odbierane przez inną osobę niż rodzic lub opiekun prawny potrzebna jest podpisana zgoda. Wzór można pobrać z naszej strony internetowej www.planetarobotow.pl lub napisać samodzielnie.

22. Chcę aby moje dzieci były razem w grupie / były w osobnych grupach. Czy istnieje taka możliwość?
Oczywiście, wystarczy napisać o tym w polu „Uwagi” podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego. Przydzielimy dzieci do grup zgodnie z Państwa preferencjami.