NOWOŚĆ
Zajęcia stacjonarne Spike
 

Czym jest Spike?

Zestaw LEGO Education SPIKE to narzędzie pomocne w nauce technologii, inżynierii, matematyki i sztuki. Składa się z kolorowych elementów konstrukcyjnych, programowalnego elementu HUB z portami oraz czujników
i klocków LEGO Technic. SPIKE umożliwia rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia, analizowania danych oraz kreatywnego rozwiązywania problemów. Te zdolności
z powodzenim przydadzą się w szkole, jak
i w dorosłym życiu.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach stacjonarnych ze Spike będziemy zapoznawać się ze środowiskiem programistycznym. Zbudujemy i zaprogramujemy czujniki, będziemy rozwiązywać złożone szyfry, a także pisać programy. Podczas kursu wykorzystamy całą zdobytą wiedzę w praktyce.
 

Dla kogo?

Na zajęcia zapraszamy dzieci z klas 1-6. 

Sprawdź lokalizacje

Zajęcia raz w tygodniu po 1,5 h

Sprawdź dodatkowe materiały dydaktyczne

Przygotowaliśmy zestaw darmowych pomocy edukacyjnych, z których można korzystać nie tylko w trakcie zajęć.

W dodatkowych materiałach w formie PDF przedstawiamy m.in. szczegółowe instrukcje z zakresu robotyki oraz słowniczek pojęć. Pomogą one w lepszym zrozumieniu trudności czy przy rozwiązywaniu zadań domowych.

Discord to bezpłatna platforma, dzięki której uczestnicy zajęć mogą się ze sobą kontaktować. Stworzyliśmy na niej kanały tematyczne, na których publikujemy pomoce i dodatkowe ciekawostki.

Na YouTube udostępniamy lekcje instruktażowe przygotowane przez naszych instruktorów. Znajdziesz tam podstawy oraz zaawansowane materiały.