Lekcje on-line dla dzieci w wieku  6-12 lat 

Czym jest Robotyka LEGO Mindstorms EV3?

LEGO Mindstorms EV3 to kreatywne zestawy edukacyjne, które składają się m.in.  ze specjalnych klocków i elementów LEGO, kostki do programowania, silników oraz czujników. To wszystko umożliwia budowanie humanoidalnych robotów, wielofunkcyjnych pojazdów oraz niemal nieskończonej ilości robotycznych konstrukcji. Własnoręcznie zbudowane maszyny możemy dodatkowo zaprogramować w specjalnej aplikacji LabVIEW for LEGO Mindstorms. Dzięki temu nasze roboty będą mogły wykonywać rozmaite czynności, takie jak np. rozwiązywanie labiryntu.

Zajęcia LEGO Mindstorms online z Planetą Robotów

Darmowe zajęcia z LEGO Mindstorms on-line na Planecie Robotów składają się z filmików instruktażowych na YouTube oraz dodatkowych materiałów i zadań w wersji PDF. Lekcje są dedykowane dzieciom, które chcą nauczyć się podstaw robotyki z LEGO Mindstorms EV3. Dodatkowo członkowie Klubu Planety Robotów mają dostęp do lekcji na żywo z bardziej zaawansowanych zagadnień LEGO robotyki. Te zajęcia są przeznaczone w szczególności dla dzieci, które uczyły się wcześniej pracy z zestawem edukacyjnym LEGO Mindstorms EV3 na Planecie Robotów lub z innych źródeł.

W dodatkowych materiałach w formie PDF znajdziecie szczegółowe instrukcje z zakresu robotyki, słowniczek pojęć, które przydadzą się w lepszym zrozumieniu zagadnień oraz zadania do samodzielnego wykonania w domu.

W naszych filmach instruktażowych na YouTube tłumaczymy krok po kroku, w jaki sposób z elementów dostępnych w zestawie, zbudować konkretnego robota. Następnie pokazujemy, jak "nadać naszej maszynie życie”, czyli po prostu uczymy się programowania w aplikacji LabView for LEGO Mindstorms.

W każdy czwartek o godzinie 16:00 uczniowie Planety Robotów oraz wszyscy, którzy należą do Klubu Planety Robotów mogą wziąć udział w lekcji na żywo z robotyki. Zajęcia odbywają się na platformie Discord a ich przebieg jest bardzo zbliżony do warsztatów stacjonarnych. Instruktor tłumaczy krok po kroku wszystkie zagadnienia, następnie dzieci budują i programują konstrukcje. Podczas lekcji prowadzący czuwa na tym, aby każdy wyniósł z zajęć jak najwięcej wiedzy i umiejętności.

Klub Planety Robotów

PinClipart.com_saturn-planet-clipart_784

Grupa edukacyjno-rozrywkowa zrzeszająca młodych Robotyków

Voucher o wartości 50zł na wszystkie usługi Planety Robotów

Konsultacje on-line z Instruktorem LEGO Robotyki

Jednorazowa opłata: 50 zł

Konto Microsoft do Minecraft: Education Edition

Dołącz do nas na platformie Discord

Platforma Discord to miejsce, w którym uczestnicy naszych zajęć mogą kontaktować się z nami oraz sobą nawzajem. Stworzyliśmy tam kilka podgrup, dedykowanych konkretnym obszarom, takim jak zajęcia z Minecraft: Education Edition czy LEGO Mindstorms on-line. Część z kanałów jest dostępna dla wszystkich chętnych, jednak niektóre z nich są przeznaczone wyłącznie naszych uczniów oraz członków Klubu Planety Robotów.

Kanały ogólnodostępne:

  • dyskusje na temat lekcji z Minecraft: Education Edition oraz LEGO Mindstorms

  • ciekawostki oraz materiały związane z tematyką nauk ścisłych i nowych technologii

Kanały dostępne dla członków Klubu Planety Robotów:

  • regularne zajęcia na żywo z robotyki LEGO Mindstorms - w każdy czwartek o 16:00

  • przedpremierowe lekcje z Minecraft: Education Edition z możliwością konsultacji zagadnień z instruktorem

Zobacz nasze najnowsze lekcje

W razie jakichkolwiek pytań lub problemów związanych z zajęciami online, jesteśmy do Państwa dyspozycji :)

Kontakt:​

e-mail: mindstorms@planetarobotow.pl

  • YouTube

Subskrybuj nasz kanał na Youtube,

aby być na bieżąco z nowościami!