®

Witamy w najkreatywniejszym

klubie LEGO  Robotyki w Polsce!

Dlaczego Planeta Robotow?

Obecny system edukacyjny wymaga ogromnej transformacji. 

Przedtem ludzie byli przygotowywani do pracy niczym roboty. Dzisiaj to my "uczymy" roboty jak mają wykonywać wszelakie czyności za nas. Zatem w jakim celu dalej jesteśmy edukowani do powtarzalnych i schematycznych czynności? W okresie niezwykle dynamicznych przemian, zapamiętywanie formułek oraz recytowanie faktów nic już nie daje. Obecnie najważniejszymi umiejętnościami są m.in otwartość umysłu oraz elastyczność. Planeta Robotów daje możliwość rozwijania umiejętności XXI wieku w obszernym i niezwykle ciekawym świecie robotyki.

Matematyka

Świetna zabawa

Kreatywność

Współpraca

Technologie

Fizyka

Informatyka

Analityczne myślenie

LEGO

MINDSTORMS EV3

®

Klocki z serii TECHNIC są stworzone do budowania niesamowitych maszyn. W połączeniu z najnowszą kostką EV3 to potężne narzędzie do tworzenia prawdziwych robotów. Kostka - czyli centralny układ sterujący jest sercem robota. To do niej podłączamy serwomotory oraz szereg sensorów takich jak: żyroskop, przycisk, sensor ultradźwiękowy, podczerwieni czy też koloru. Wszystkie te elementy sprawiają, że nasz robot jest w pełni interaktywny. Dzięki LEGO MINDSTORMS jesteśmy w stanie stworzyć dynamiczne środowisko w którym nauka łączy się z zabawą w jedność.

Inteligenta kostka EV3

-Programowalna jednostka sterująca robotem

-Architektura systemu oparta na systemie linux

-Łączność poprzez Wi-Fi oraz Bluetooth

Poznaj zestaw LEGO Mindstorms EV3

Sensor Koloru

-Czujnik koloru oraz natężenia światła

-Próbkowanie co 0,001 sekundy

-Wykorzystywany model kolorów RGB

Interaktywny serwomotor

-Dokładność co do 1°

-Maksymalnie 170 obrotów na min.

-Wbudowany sensor obrotów

Sensor Ultradźwiękowy

-Wykorzystuje fale ultradźwiękowe do określania odległości

-Dokładność co do 1cm

-Zasięg do 250 cm

Uczestnicy podczas warsztatów muszą zmierzyć się z budową robota, który ma rozwiązać konkretne zadanie. Do jego rozwiązania otrzymują niezbędne elementy, jednak sposób w jaki ich użyją zależy już tylko od nich. Każdy dwuosobowy zespół buduje robota, decyduje jakie części i czujniki zapewnią mu sukces oraz jak ostatecznie będzie wyglądać ich maszyna. Budowa to jedynie początek przed emocjami towarzyszącymi programowaniu! To właśnie wtedy okaże się czy stworzona konstrukcja się sprawdzi. Kiedy po wielu próbach i testach robot jest gotowy, można przystąpić do wykonania zadania i konfrontacji z innymi zespołami. Zaciętej rywalizacji towarzyszy euforia, wielkie emocje, a na koniec satysfakcja z osiągniętego sukcesu. Po ukończeniu naszych zajęć uczestnicy wiedzą jakie możliwości stwarza przed nimi poznanie nowych technologii i postawienie pierwszych kroków w świecie robotyki. Wiedzą w jaki sposób konstruuje się programy sterujące robotami, co daje solidne podstawy do zgłębiania wiedzy w tym temacie.

 

.

Jak wyglądają zajęcia na Planecie Robotów?