top of page

Witaj na Planecie Robotów

3_e.png

 

Robotyka to niezwykle multi-dyscyplinarna dziedzina nauki. Łączy w sobie między innymi informatykę, elektronikę, mechanikę, projektowanie 3d, budowę maszyn. Ta lista jest dłuższa i można takie powiązania z innymi dziedzinami nauki szukać na różnych poziomach. W naszym przekonaniu, ciągły rozwój technologii i nauki będzie przyczyniał się do wzrostu złożoności i ilości powiązań w dowolnym systemie. Tym samym przyszłe zawody też będą pożądały multi-specjalistów czy też „generalistów”. Uważamy, iż dziedzina robotyki stanowi bardzo dobre środowisko do nauki wielu współczesnych zagadnień w praktyce, od najmłodszych lat!

Turniej Robotyczny zdjęcie grupowe

Naszą misją jest zdobywanie wiedzy i dzielenie się nią jak najlepiej.

Robotyka czerpie z najnowszych osiągnięć wielu dziedzin. Aby tworzyć coraz lepsze roboty należy być na bieżąco z nauką i technologią. Należy cały czas poszerzać wachlarz wiedzy oraz ją uaktualniać. My również nie chcemy stać w miejscu, tylko nieustannie się rozwijać. Śledzimy na bieżąco osiągnięcia w robotyce i dziedzinach powiązanych. Cały czas szukamy nowych pomysłów na ulepszanie naszych warsztatów, czy też tworzenie nowych projektów.

 

Proces tworzenia robota jest złożony. Budowa zaawansowanych robotów wymaga uprzedniej znajomości wielu zagadnień. Wykorzystujemy najnowsze narzędzia edukacyjne aby nauczać od poziomu bardziej ogólnych koncepcji dla najmłodszych, jak również bardziej specjalistyczne tematy dla młodzieży, dorosłych i grup zaawansowanych. Wierzymy, że w niedalekiej przyszłości nasi uczniowie będą budować wspaniałe roboty które będą pomagały ludziom.

Poznaj Planetę Robotów

Powodem, dla którego powstała Planeta Robotów to chęć zafascynowania dzieci niezwykłą nauką, jaką jest robotyka. Wiemy jednak, że nadmiar teorii może zniechęcić, dlatego nasze zajęcia to przede wszystkim zabawa!  Skupiamy się na tym, aby przekazywać wartościową treść w atrakcyjny sposób. Działamy od 2013 roku i nieustannie się rozwijamy.

Warsztaty z robotyki

Naszą główną działalnością są zajęcia edukacyjne z robotyki. Uczymy się robotyki, ale też wykorzystujemy to złożone środowisko do ogólnego nauczania STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). Podczas naszych warsztatów projektujemy, budujemy, programujemy i testujemy roboty na różnych poziomach (w zależności od wieku i poziomu zaawansowania). Zapoznaj się z naszą ofertą.

Koło projektowe

Tworzymy zaawansowane konstrukcje, maszyny i algorytmy w ramach Koła Projektowego Planety Robotów ponieważ dzięki temu uczymy się nowych rzeczy. Rozwój naszego Zespołu jest kluczowy, ponieważ jesteśmy odpowiedzialni za przekazywanie wiedzy. Dzięki temu możemy utrzymywać nasze warsztaty na najwyższym poziomie. 

Dołącz do nas

Niezależnie czy jesteś młody czy dorosły, czy miałeś wcześniej doświadczenie z robotyką czy też chciałbyś się jej nauczyć. Współpracujemy zarówno z osobami indywidualnymi (rodzice, nauczyciele, studenci, pasjonaci robotyki i technologii), jak również z instytucjami i organizacjami (szkoły, fundacje i stowarzyszenia, firmy prywatne, inne organizacje). Jeżeli chciałbyś wesprzeć naszą misję edukacyjną, stworzyć wspólny projekt lub nauczyć się robotyki - zapraszamy do kontaktu.

bottom of page