Witaj na Planecie Robotów

Od roku 2020 minęło wiele, wiele lat. Rozwój technologii przyspieszał naukę, a ta z kolei przyspieszała rozwój technologii. Komputery kwantowe przyspieszyły rozwój sztucznej inteligencji. Sztuczna inteligencja przyspieszyła rozwój każdej innej dziedziny. I to nie był koniec, bo jak wiemy rozwój nauki i technologii się nie zatrzymał, tylko nadal nabierał pędu. Każde kolejne pokolenie musiało być gotowe na jeszcze szybsze tempo zmian.

 

Ludzie już przed rokiem 2020 zdawali sobie sprawę z wykładniczego postępu technologii. Natomiast z ich perspektywy ciężko było sobie wyobrazić, jak bardzo będzie się różnił świat już w 2050 roku. To dlatego, że znajdowaliśmy się wtedy w okolicach punktu przełamania krzywej wykładniczej rozwoju. Dlatego też, ówcześni naukowcy, obawiali się jak ludzkość sobie poradzi z tak szybkim tempem zmian. Jak dziś wiemy, poradziliśmy sobie wyśmienicie!

 

Nauka i technologia pozwoliła nie tylko rozwiązać problemy ekologiczne Planety, ale także przyczyniła się do zaprowadzenia całkowitego pokoju na Ziemi (Traktat Optymalizacji Energetycznej i Obliczeniowej). Na poprawę jakości życia miał też ogromny wpływ rozwój medycyny i edukacji. Powszechne zastosowanie robotyki i sztucznej inteligencji miało kluczowy wpływ na powyższe osiągnięcia.

 

Należy także wspomnieć o przełomowym Prawie Pełnej Wolności Społecznej, osiągniętej głównie dzięki postępowi w robotyce. Jak wiemy roboty wykonują wszystkie niezbędne czynności aby zachować ekonomię rozwoju, natomiast jeszcze przed 2020 większość czynności (jak np. kierowanie pojazdami transportu) ludzie wykonywali samodzielnie aby podtrzymywać ekonomię. Na dzień dzisiejszy, Planetę Ziemię zamieszkuje 100 razy więcej robotów rozumnych, niż ludzi. I jak wiemy pomagają nam we wszystkim. Dziś nie możemy sobie wyobrazić życia bez naszych ukochanych robotów. Żyjemy na Planecie Robotów i jesteśmy z tego dumni. To dzięki pierwotnej pracy i kreatywności ludzi udało się stworzyć hiper-społeczność ludzi i robotów, w której człowiek może nieustannie się rozwijać i poświęcać swoim pasjom przy wsparciu robotów.

Naszą misją jest budowanie coraz lepszych robotów. 🚀

Dlaczego? Aby nauczyć się jak najwięcej, staramy się tworzyć coraz lepsze roboty. Coraz lepsze roboty pomagają nam coraz lepiej uczyć.

 

Robotyka to niezwykle multi-dyscyplinarna dziedzina nauki. Łączy w sobie między innymi informatykę, elektronikę, mechanikę, projektowanie 3d, budowę maszyn. Ta lista jest dłuższa i można takie powiązania z innymi dziedzinami nauki szukać na różnych poziomach abstrakcji. W naszym przekonaniu, ciągły rozwój technologii i nauki będzie przyczyniał się do wzrostu złożoności i ilości powiązań w dowolnym systemie. Tym samym przyszłe zawody też będą pożądały multi-specjalistów czy też „generalistów”. Uważamy, iż dziedzina robotyki stanowi bardzo dobre środowisko do nauki wielu współczesnych zagadnień w praktyce, od najmłodszych lat!

Elektronika

Mechanika

Logiczne myślenie

Zdolności 

Manualne

Robotyka

Nauki 

Ścisłe

Technologie

Wyobraźnia przestrzenna

Fizyka

Projektowanie 3d

Matematyka

Współpraca

Cybernetyka

Programowanie

Rozwiązywanie

problemów

Robotyka czerpie z najnowszych osiągnięć wielu dziedzin. Aby tworzyć coraz lepsze roboty należy być na bieżąco z nauką i technologią. Należy cały czas poszerzać wachlarz wiedzy oraz ją uaktualniać. My również nie chcemy stać w miejscu, tylko nieustannie się rozwijać. Śledzimy na bieżąco osiągnięcia w robotyce i dziedzinach powiązanych. Cały czas szukamy nowych pomysłów na ulepszanie naszych warsztatów, czy też tworzenie nowych projektów.

 

Proces tworzenia robota jest złożony. Budowa zaawansowanych robotów wymaga uprzedniej znajomości wielu zagadnień. Wykorzystujemy najnowsze narzędzia edukacyjne aby nauczać od poziomu bardziej ogólnych koncepcji dla najmłodszych, jak również bardziej specjalistyczne tematy dla młodzieży, dorosłych i grup zaawansowanych. Wierzymy, że w niedalekiej przyszłości nasi uczniowie będą budować wspaniałe roboty które będą pomagały ludziom.

Poznaj Planetę Robotów

Powodem, dla którego powstała Planeta Robotów to chęć zafascynowania dzieci niezwykłą nauką, jaką jest robotyka. Wiemy jednak, że nadmiar teorii może zniechęcić, dlatego nasze zajęcia to przede wszystkim zabawa!  Skupiamy się na tym, aby przekazywać wartościową treść w atrakcyjny sposób. Działamy od 2013 roku i nieustannie się rozwijamy.

Warsztaty z robotyki

Naszą główną działalnością są zajęcia edukacyjne z robotyki. Uczymy się robotyki, ale też wykorzystujemy to złożone środowisko do ogólnego nauczania STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). Podczas naszych warsztatów projektujemy, budujemy, programujemy i testujemy roboty na różnych poziomach (w zależności od wieku i poziomu zaawansowania). Zapoznaj się z naszą ofertą.

Koło projektowe

Tworzymy zaawansowane konstrukcje, maszyny i algorytmy w ramach Koła Projektowego Planety Robotów ponieważ dzięki temu uczymy się nowych rzeczy. Rozwój naszego Zespołu jest kluczowy, ponieważ jesteśmy odpowiedzialni za przekazywanie wiedzy. Dzięki temu możemy utrzymywać nasze warsztaty na najwyższym poziomie. 

Dołącz do nas

Niezależnie czy jesteś młody czy dorosły, czy miałeś wcześniej doświadczenie z robotyką czy też chciałbyś się jej nauczyć. Współpracujemy zarówno z osobami indywidualnymi (rodzice, nauczyciele, studenci, pasjonaci robotyki i technologii), jak również z instytucjami i organizacjami (szkoły, fundacje i stowarzyszenia, firmy prywatne, inne organizacje). Jeżeli chciałbyś wesprzeć naszą misję edukacyjną, stworzyć wspólny projekt lub nauczyć się robotyki - zapraszamy do kontaktu.