top of page

Półkolonie zimowe 2022

program zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 6-8 lat 

Półkolonie w ferie na Planecie Robotów to 5 dni nauki przez zabawę, rozwijania kreatywności, warsztatów z robotyki oraz programowania w środowisku Minecraft. Oprócz zajęć edukacyjnych przygotowaliśmy animacje artystyczne i sportowe, mnóstwo gier ruchowych ćwiczących komunikację i pracę w grupie oraz takich, które skupiają się wyłącznie na dobrej zabawie!
Program półkolonii jest oparty na wieloletnim doświadczeniu w prowadzeniu wypoczynku dla dzieci. Wszystkie gry i warsztaty są dostosowane do wieku naszych podopiecznych. Karda instruktorów oraz opiekunów zadba o to, aby dzieci nie tylko zdobyły nowe umiejętności, ale również spędziły niezapomniane chwile w gronie swoich rówieśników.

Robotyka

LEGO Mindstorms

Programowanie

Minecraft

Gry i Eksperymenty naukowe

Dużo

zabawy

budujemy roboty

LEGO Mindstorms

Zbudujemy i zaprogramujemy niesamowite robotyczne konstrukcje. Dowiemy się, w jaki sposób działają silniki, zębatki, gąsienice oraz inne elementy z naszych zestawów. Przy pomocy aplikacji edukacyjnej, służącej do programowania, nauczymy nasze maszyny wydawać dźwięki, rozpoznawać kolory oraz pokonywać zaplanowane przez nas trasy. Zbudowane samodzielnie roboty wykorzystamy do wspólnej zabawy oraz urządzimy z ich udziałem zawody i wyścigi.

eksperymenty

Gry i eksperymenty

Podczas półkolonii poznamy tajniki eksperymentów naukowych. Zbudujemy własne wulkany oraz stworzymy substancję, która będzie imitować lawę! Dzięki temu na własne oczy zobaczymy, jak wygląda erupcja wulkanu. Stworzymy masy sensoryczne, między innymi popularne slime, które wykorzystamy do wspólnej zabawy. Przy pomocy prostych produktów codziennego użytku stworzymy burzę w słoiku! Przeprowadzimy również gry ruchowe, które rozwiną w dzieciach umiejętność pracy w grupie.

minecraft

Programowanie Minecraft

Programowanie w środowisku Minecraft to doskonała okazja do nauczenie się praktycznych umiejętności w formie dobrej zabawy. Podczas warsztatów nauczymy się programowania graficznego. Polega ono na przesuwaniu kolorowych bloczków, które odpowiadają za wykonywane przez robot czynności. Dzięki zabawom w programie edukacyjnym, zagłębimy się w niesamowity świat działań matematycznych, figur geometrycznych czy przyrody. To wszystko w klimacie ulubionej gry najmłodszych.

zabawy

Dużo zabawy

W ramach naszych zajęć zaplanowaliśmy budowę i dekorowanie własnej, kolorowej Piniaty. Następnie Piniata zostanie przez nas uroczyście strącona, abyśmy mogli dostać się do cukierków! Stworzymy również makietę własnej planety oraz przy pomocy plasteliny zrobimy jej mieszkańców. Przy wykorzystaniu kolorowych kartek, bibuły, cekinów, styropianowych obiektów oraz wyobraźni stworzymy dekoracje naszego własnego, unikalnego uniwersum. Jeśli tylko pogoda będzie sprzyjać, spędzimy również dużo czasu na animacjach na zewnątrz.

Na Planecie Robotów nie wiemy co to nuda! Każdą chwilę wykorzystujemy w możliwie najciekawszy sposób. Chcemy rozwinąć w naszych podopiecznych chęć do kreatywnego spędzania czasu oraz pomóc im w rozwijaniu swoich zdolności i pasji.

O Planecie Robotów

Jesteśmy zespołem profesjonalistów i pasjonatów robotyki i pedagogiki. Od 7 lat organizujemy warsztaty, wydarzenia oraz wypoczynki dla dzieci i młodzieży. Cały czas poszerzamy naszą wiedzę i umiejętności, by móc tworzyć jeszcze lepsze zajęcia.

Naszą misją jest propagowanie nauki i pokazywanie, że z odpowiednim podejściem edukacja nie musi być smutnym obowiązkiem, a może stać się świetną zabawą!

bottom of page