top of page

Półkolonie zimowe 2022

program zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 9-12 lat 

Półkolonie zimowe na Planecie Robotów to 5 dni nauki przez zabawę, rozwijania kreatywności, warsztatów z robotyki oraz programowania w środowisku Minecraft. Oprócz zajęć edukacyjnych przygotowaliśmy animacje artystyczne i sportowe, mnóstwo gier ruchowych, ćwiczących komunikację i pracę w grupie oraz takich, które skupiają się wyłącznie na dobrej zabawie!
Program półkolonii jest oparty na wieloletnim doświadczeniu w prowadzeniu wypoczynku dla dzieci. Wszystkie gry i warsztaty są dostosowane do wieku naszych podopiecznych. Karda instruktorów oraz opiekunów zadba o to, aby dzieci nie tylko zdobyły nowe umiejętności, ale również spędziły niezapomniane chwile w gronie swoich rówieśników.

Robotyka

LEGO Mindstorms

Programowanie

Minecraft

Gry i Eksperymenty naukowe

Dużo

zabawy

20190717_120815.jpg

LEGO Mindstorms

Podczas warsztatów skonstruujemy pojazdy samodzielnie rozwiązujące labirynt, humanoidalne maszyny, robo-łaziki marsjańskie oraz wiele więcej! Wykorzystamy możliwości aplikacji edukacyjnej Mindstorms LabView do nauki podstaw programowania. Dzięki temu nasze roboty będą mogły wykonywać rozmaite czynności. Wspólnie wyruszymy na Marsa, gdzie zbudowane przez nas robo-pojazdy wezmą udział w szukaniu oznak życia na czerwonej planecie. Zorganizujemy również wyścigi oraz konkursy.

eksperymenty

Gry i eksperymenty

Samodzielnie przeprowadzimy ciekawe eksperymenty naukowe. Dowiemy się, w jaki sposób wytworzyć pole elektrostatyczne i jak można je zobaczyć. Stworzymy ciecz nienewtonowską, czyli płyn, która można złapać w dłonie i przelewać przez palce. Nauczymy się również, jak napompować balon, nie wykorzystując do tego pompki ani powietrza wydychanego ustami! Oprócz tego weźmiemy udział w grach sportowych i artystycznych, które zwiększą nasze zdolności pracy w grupie.

P1066711.jpg

Programowanie Minecraft

Programowanie w środowisku Minecraft to doskonała okazja do nauczenie się praktycznych umiejętności w formie dobrej zabawy. Podczas warsztatów nauczymy się programowania graficznego. Polega ono na przesuwaniu kolorowych bloczków, które odpowiadają za wykonywane przez robot czynności. Dzięki zabawom w programie edukacyjnym, zagłębimy się w niesamowity świat działań matematycznych, figur geometrycznych czy przyrody. To wszystko w klimacie ulubionej gry najmłodszych.

lego

Dużo zabawy

Podczas półkolonii stworzymy własne mini szklarnie. Wykorzystamy do tego kolorowy papier, bibuły, plastelinę, folię oraz plastikowe słomki. Wykonamy również projekty zwierzątek z przedmiotów codziennego użytku. Przy pomocy klocków LEGO soft, duplo oraz tradycyjnych zbudujemy skomplikowane budowle oraz całe miasto. Wspólnymi siłami stworzymy autorskie gry planszowe, które następnie wykorzystamy do zabaw integracyjnych. Jeśli tylko pogoda będzie sprzyjać, spędzimy również czas na animacjach na zewnątrz.

Na Planecie Robotów nie wiemy co to nuda! Każdą chwilę wykorzystujemy w możliwie najciekawszy sposób. Chcemy rozwinąć w naszych podopiecznych chęć do kreatywnego spędzania czasu oraz pomóc im w rozwijaniu swoich zdolności i pasji.

O Planecie Robotów

Jesteśmy zespołem profesjonalistów i pasjonatów robotyki i pedagogiki. Od 7 lat organizujemy warsztaty, wydarzenia oraz wypoczynki dla dzieci i młodzieży. Cały czas poszerzamy naszą wiedzę i umiejętności, by móc tworzyć jeszcze lepsze zajęcia.

Naszą misją jest propagowanie nauki i pokazywanie, że z odpowiednim podejściem edukacja nie musi być smutnym obowiązkiem, a może stać się świetną zabawą!

bottom of page