Półkolonie letnie 2020

program zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 8-12 lat

Półkolonie letnie na Planecie Robotów to 5 dni nauki przez zabawę, rozwijania kreatywności, warsztatów z robotyki oraz programowania w środowisku Minecraft. Oprócz zajęć edukacyjnych przygotowaliśmy animacje na świeżym powietrzu, mnóstwo gier ruchowych, ćwiczących komunikację i pracę w grupie oraz takich, które skupiają się wyłącznie na dobrej zabawie!
Program półkolonii jest oparty na wieloletnim doświadczeniu w prowadzeniu wypoczynku dla dzieci. Wszystkie gry i warsztaty są dostosowane do wieku naszych podopiecznych. Karda instruktorów oraz opiekunów zadba o to, aby dzieci nie tylko zdobyły nowe umiejętności, ale również spędziły niezapomniane chwile w gronie swoich rówieśników.

Robotyka

LEGO Mindstorms

Programowanie

Minecraft

Gry i Eksperymenty naukowe

Dużo

zabawy

robo instrumenty
misja na marsa
nasze planety
nasze roboty
zabawy ruchowe
zabawy na powietrzu
eksperymenty
budujemy roboty
zawody
tworzymy szklarnie
robo instrumenty
misja na marsa
nasze planety
nasze roboty
zabawy ruchowe
zabawy na powietrzu
eksperymenty
budujemy roboty
zawody
tworzymy szklarnie

LEGO Mindstorms

Podczas warsztatów skonstruujemy pojazdy samodzielnie rozwiązujące labirynt, humanoidalne maszyny, robo-łaziki marsjańskie oraz wiele więcej! Wykorzystamy możliwości aplikacji edukacyjnej Mindstorms LabView do nauki podstaw programowania. Dzięki temu nasze roboty będą mogły wykonywać rozmaite czynności. Wspólnie wyruszymy na Marsa, gdzie zbudowane przez nas robo-pojazdy wezmą udział w szukaniu oznak życia na czerwonej planecie. Zorganizujemy również wyścigi oraz konkursy.

Gry i eksperymenty

Samodzielnie przeprowadzimy ciekawe eksperymenty naukowe. Dowiemy się, w jaki sposób wytworzyć pole elektrostatyczne i jak można je zobaczyć. Stworzymy ciecz nienewtonowską, czyli płyn, która można złapać w dłonie i przelewać przez palce. Nauczymy się również, jak napompować balon, nie wykorzystując do tego pompki ani powietrza wydychanego ustami! Oprócz tego weźmiemy udział w grach sportowych i artystycznych, które zwiększą nasze zdolności pracy w grupie.

Programowanie Minecraft

Programowanie w środowisku Minecraft to doskonały sposób do nauczenia się praktycznych umiejętności podczas dobrej zabawy. Przy pomocy zestawu edukacyjnego nauczymy się rozpoznawać reakcje chemiczne, dowiemy się ciekawostek na temat energii odnawialnej podczas budowania samowystarczalnych domów oraz zagłębimy się w świat działań i problemów matematycznych.

Dużo zabawy

Podczas półkolonii stworzymy własne mini szklarnie. Wykorzystamy do tego kolorowy papier, bibuły, plastelinę, folię oraz plastikowe słomki. Wykonamy również projekty zwierzątek z przedmiotów codziennego użytku. Przy pomocy klocków LEGO soft, duplo oraz tradycyjnych zbudujemy skomplikowane budowle oraz całe miasto. Wspólnymi siłami stworzymy autorskie gry planszowe, które następnie wykorzystamy do zabaw integracyjnych. Jeśli tylko pogoda będzie sprzyjać, spędzimy również dużo czasu na animacjach na zewnątrz.

Na Planecie Robotów nie wiemy co to nuda! Każdą chwilę wykorzystujemy w możliwie najciekawszy sposób. Chcemy rozwinąć w naszych podopiecznych chęć do kreatywnego spędzania czasu oraz pomóc im w rozwijaniu swoich zdolności i pasji.

Dodatkowo podczas każdego turnusu odbędzie się wycieczka. Kliknij w odpowiednie miasto poniżej i sprawdź, w jakie miejsce wybierze się twoje dziecko.

Wybierz miasto i dowiedz się więcej o terminach, atrakcjach i cenach półkolonii.

O Planecie Robotów

Jesteśmy zespołem profesjonalistów i pasjonatów robotyki i pedagogiki. Od 7 lat organizujemy warsztaty, wydarzenia oraz wypoczynki dla dzieci i młodzieży. Cały czas poszerzamy naszą wiedzę i umiejętności, by móc tworzyć jeszcze lepsze zajęcia.

Naszą misją jest propagowanie nauki i pokazywanie, że z odpowiednim podejściem edukacja nie musi być smutnym obowiązkiem, a może stać się świetną zabawą!