Ferie zimowe online

Minecraft, LEGO, Eksperymenty

Zapraszamy na 5 dni spotkań online podczas wakacji. W codziennym programie mini wykłady, kreatywne budowanie z klocków (wystarczą te, które już posiadacie w domu), eksperymenty naukowe oraz warsztaty z programowania Minecraft!

Aktywności są stworzone w taki sposób, by dzieci nie musiały być cały czas przed ekranem. Przewidzieliśmy zabawy, które wymagają obejrzenia filmiku instruktażowego, a następnie dzieci mogą odejść od komputerów, wykonać samodzielnie zadanie i na koniec podzielić się z opiekunem i innymi uczestnikami efektem swojej pracy.

Zajęcia dedykowane dzieciom w wieku 6-10 lat.

Najważniejsze informacje: 

Warsztaty z Minecraftem

Kreatywne budowanie

z klocków

Mini-wykłady

Eksperymenty naukowe

cena za turnus:

 380 zł

Microsoft Teams

Dla dzieci

6-10 lat

Dostęp do platformy Microsoft Teams i aplikacji edukacyjnych

Materiały edukacyjne

i rozrywkowe

100% zdalnie

Podczas zajęć online: 

programowanie minecraft

Zajęcia LEGO Science

Super sposób na rozwój kreatywności i zdolności manualnych. Każdego dnia dzieci dowiedzą się ciekawych rzeczy ze świata nauki i na ich podstawie będą budować niesamowite konstrukcje z klocków. Nie musicie kupować nowych zestawów. Wystarczą te, które macie w domach! 

Uczestnicy będą otrzymywały materiały, na których w przystępny sposób wytłumaczymy zagadnienia ze świata przyrody, kosmosu czy nauk ścisłych a następnie będą musiały samodzielnie wykonać zadania. Ich poziom będzie dostosowany do wieku i umiejętności uczestników. 

Ciekawe eksperymenty naukowe

W Zestawie Naukowca znajdują się m.in.: artykuły  papiernicze, barwniki, balony, produkty niezbędne do stworzenia animacji. Z produktów można korzystać wyłącznie zgodnie z instrukcją podaną przez instruktora.

Aby eksperymenty można było w pełni przeprowadzić, będziemy potrzebowali, aby rodzice przygotowali następujące produkty: woda, olej, mleko, skrobia ziemniaczana, głęboki talerz, kubek, łyżka, nożyczki, kawałek tektury lub grubszej kartki, latarka. 

Listę produktów z podziałem na konkretne dni dostaną państwo mailowo oraz dołączoną do pudełka.

Programowanie Minecraft

Warsztaty z Minecraftem to edukacja i zabawa w środowisku uwielbianej przez dzieci gry. Każda lekcja wygląda niemal dokładnie jak oryginalna rozgrywka Minecrafta - poruszamy się ulubionymi postaciami w dobrze znanym, wirtualnym otoczeniu. Podczas zajęć nauczymy się programowania graficznego oraz elementów z zakresu wiedzy szkolnej. Połączenie edukacji z zabawą to najbardziej efektywna forma przekazywania dzieciom wiedzy. Warsztaty będą odbywały się na platformie Minecraft: Education Edition a komunikacja dzieci z instruktorem przez aplikację Microsoft Teams. Szczegółową instrukcję dotyczącą dostępu do platform otrzymają Państwo drogą mailową.

LEGO

Eksperymenty

Zrozumienie nauki staje się dużo łatwiejsze, kiedy możemy sami jej doświadczać. Podczas naszych zajęć online codziennie przeprowadzimy jeden eksperyment naukowy! W programie tworzenie własnych mas sensorycznych, erupcji wulkanu, burzy w słoiku oraz wiele więcej!

Większość produktów niezbędnych do wykonania poszczególnych eksperymentów zostanie umieszczona w Zestawie Naukowca, który wyślemy do Was przed rozpoczęciem półkolonii. Uczestnicy otrzymają filmiki, na podstawie których będą samodzielnie robić eksperymenty. Część produktów trzeba zorganizować samodzielnie. Warunkiem otrzymania zestawu jest złożenie zapisu przynajmniej 7 dni przed początkiem turnusu. 

Zestaw naukowca

Uwaga! Aby otrzymać Zestaw Naukowca, należy dokonać zapisu przynajmniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem turnusu.

Półkolonie online odbywają się przez całe ferie!

Ramowy plan dnia:

9:00 - 10:30 - Warsztaty Minecraft

10:30 - 10:45 - przerwa 

10:45 - 12:30 – eksperymenty naukowe 

12:30 - 13:00 - mini-wykład/przedstawienie zadania do wykonania z klocków 

13:00 -14:00 - przerwa 

14:00 - 15:00 - samodzielne budowanie 
15:00 - 15:30 - zaprezentowanie konstrukcji przed grupą

Uwaga! Podany plan dnia jest ramowy, dokładny rozkład zajęc będzie podany mailowo.

O Planecie Robotów

Planeta Robotów - robotyka dla dzieci

Jesteśmy zespołem profesjonalistów i pasjonatów robotyki i pedagogiki. Od 7 lat organizujemy warsztaty, wydarzenia oraz wypoczynki dla dzieci i młodzieży. Cały czas poszerzamy naszą wiedzę i umiejętności, by móc tworzyć jeszcze lepsze zajęcia.

Naszą misją jest propagowanie nauki i pokazywanie, że z odpowiednim podejściem edukacja nie musi być smutnym obowiązkiem, a może stać się świetną zabawą!