Ferie zimowe online

Minecraft, LEGO, Eksperymenty

1/5

Zapraszamy na 5 dni spotkań online podczas ferii zimowych. W codziennym programie mini wykłady, kreatywne budowanie z klocków (wystarczą te, które już posiadacie w domu), eksperymenty naukowe oraz do wyboru: warsztaty z programowania Minecraft lub robotyki!

Aktywności są stworzone w taki sposób, by dzieci nie musiały być cały czas przed ekranem. Przewidzieliśmy zabawy, które wymagają obejrzenia filmiku instruktażowego, a następnie dzieci mogą odejść od komputerów, wykonać samodzielnie zadanie i na koniec podzielić się z opiekunem i innymi uczestnikami efektem swojej pracy.

Ferie dedykowane dzieciom w wieku 6-10 lat.

Najważniejsze informacje: 

Warsztaty z Minecraftem

lub robotyką

Kreatywne budowanie

z klocków

Mini-wykłady

Eksperymenty naukowe

cena ferii:

opcja z Minecraftem: 380 zł

opcja z robotyką: 430 zł

Dla dzieci

6-10 lat

Dostęp do platformy Microsoft Teams i aplikacji edukacyjnych

Materiały edukacyjne

i rozrywkowe

100% zdalnie

Warsztaty do wyboru:

Programowanie Minecraft

Warsztaty z Minecraftem to edukacja i zabawa w środowisku uwielbianej przez dzieci gry. Każda lekcja wygląda niemal dokładnie jak oryginalna rozgrywka Minecrafta - poruszamy się ulubionymi postaciami w dobrze znanym, wirtualnym otoczeniu. Podczas zajęć nauczymy się programowania graficznego oraz elementów z zakresu wiedzy szkolnej. Połączenie edukacji z zabawą to najbardziej efektywna forma przekazywania dzieciom wiedzy. Warsztaty będą odbywały się na platformie Minecraft: Education Edition a komunikacja dzieci z instruktorem przez aplikację Microsoft Teams. Szczegółową instrukcję dotyczącą dostępu do platform otrzymają Państwo drogą mailową.

Opcja dostępna dla wszystkich.

Robotyka

Warsztaty z robotyki to budowanie i programowanie maszyn. Przed rozpoczęciem półkolonii kurier dostarczy paczkę z zestawem edukacyjnym LEGO Mindstorms EV3. Zawiera on kolorowe klocki, silniki, czujniki, programowalną kostkę oraz inne elementy LEGO. Codzienne zajęcia online będą odbywały się przez platformę Microsoft Teams. Opiekun będzie po kolei tłumaczył wszystkie zagadnienia i równolegle z dziećmi budował swojego robota. Uczestnicy będą mogli na bieżąco prosić o pomoc instruktora i wymieniać się z innymi dziećmi pomysłami. Zbudujemy m.in. robota patrolującego teren, omijające przeszkody czy nawer robo-zwierzaki.

Opcja dostępna wyłącznie dla osób mieszkających na terenie Warszawy.

Zestawy LEGO Mindstorms zostaną dostarczone pod wskazany adres w weekend przez rozpoczęciem zajęć.

Warsztaty wspólne na wszystkich półkoloniach:

Zajęcia LEGO Science

Super sposób na rozwój kreatywności i zdolności manualnych. Każdego dnia dzieci dowiedzą się ciekawych rzeczy ze świata nauki i na ich podstawie będą budować niesamowite konstrukcje z klocków. Nie musicie kupować nowych zestawów. Wystarczą te, które macie w domach! 

Uczestnicy będą otrzymywały materiały, na których w przystępny sposób wytłumaczymy zagadnienia ze świata przyrody, kosmosu czy nauk ścisłych a następnie będą musiały samodzielnie wykonać zadania. Ich poziom będzie dostosowany do wieku i umiejętności uczestników. 

Eksperymenty

Zrozumienie nauki staje się dużo łatwiejsze, kiedy możemy sami jej doświadczać. Podczas naszych ferii online codziennie przeprowadzimy jeden eksperyment naukowy! W programie tworzenie własnych mas sensorycznych, erupcji wulkanu, burzy w słoiku oraz wiele więcej!

Produkty niezbędne do wykonania poszczególnych eksperymentów zostaną dostarczone przez kuriera przed rozpoczęciem półkolonii tylko wtedy, jeśli dokonają Państwo zapisu na min. 7 dni przed rozpoczęciem turnusu. W innym przypadku otrzymają Państwo listę produktów do zakupienia.

Terminy ferii zimowych 2021

I turnus: 04.01 - 08.01.2020

II turnus: 11.01 - 15.01.2020

Ramowy plan dnia:

9:00 - 10:30 - Warsztaty Minecraft/ Warsztaty Robotyka  

10:30 - 10:45 - przerwa 

10:45 - 12:30 – eksperymenty naukowe 

12:30 - 13:00 - mini-wykład/przedstawienie zadania do wykonania z klocków 

13:00 -14:00 - przerwa 

14:00 - 15:00 - samodzielne budowanie 
15:00 - 15:30 - zaprezentowanie konstrukcji przed grupą

O Planecie Robotów

Jesteśmy zespołem profesjonalistów i pasjonatów robotyki i pedagogiki. Od 7 lat organizujemy warsztaty, wydarzenia oraz wypoczynki dla dzieci i młodzieży. Cały czas poszerzamy naszą wiedzę i umiejętności, by móc tworzyć jeszcze lepsze zajęcia.

Naszą misją jest propagowanie nauki i pokazywanie, że z odpowiednim podejściem edukacja nie musi być smutnym obowiązkiem, a może stać się świetną zabawą!

 

Formularz do zapisu:

cena ferii:

opcja z Minecraftem: 380 zł

opcja z robotyką: 430 zł