Kreatywne ferie z LEGO robotyką

O nas
Stworzyliśmy Planetę Robotów, ponieważ kochamy naukę, robotykę i kreatywność. Już w 2013 roku urządziliśmy pierwsze warsztaty z budowy i programowania robotów LEGO. Od tego czasu służymy za wzór tego, jak powinny wyglądać dobre robo-warsztaty.

 

Organizujemy zimowe zajęcia w coraz popularniejszej formie półkolonii. Dzięki nim każde dziecko, bez wyjeżdżania z miasta może spędzić ciekawe ferie, które przez 5 dni rozwijają kluczowe umiejętności  i służą edukacji. Instruktorzy Planety Robotów przekazywać będą praktyczną wiedzę na temat budowy oraz programowania robotów, która pomoże rozwinąć dziecięce talenty i może ułatwić szkolną naukę. Wybierz miasto i poznaj najbardziej nowoczesne półkolonie dla dzieci.

Zajęcia na półkoloniach

Wybierz swoje miasto i zobacz pełną ofertę ferii
Więcej informacji już niedługo!

 

Korzyści zajęć z robotami LEGO

Badania pokazują, że klocki LEGO rozwijają wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętność znajdywania kreatywnych rozwiązań. Z kolei z myślą o największych miłośnikach budowania i główkowania powstały specjalne zestawy LEGO Mindstorms. W ich wnętrzu znajdują się odpowiednio zaprojektowane układy scalone wspierane elastycznym systemem Linux. I choć budowa robotów może wydawać się trudna, uczniowie podstawówki radzą sobie z tym zadaniem na 5. Prędko uczą się przy tym podstaw:

 

  • Programowania

  • Fizyki i matematyki

  • Zasad projektowania

  • Komunikacji i pracy w zespole

 

Każde robotyczne półkolonie nasi instruktorzy zaczynają od wprowadzenia zasad obsługi programowalnych „kostek” LEGO Mindstorms – pokazujemy metody sterowania i uczymy podstaw programowania robotów w, dostosowanej do umiejętności uczestników, nakładce na naukowy program LabVIEW. Dajemy też wskazówki pomagające nadać konstrukcjom prędkość lub moc. Dzięki współpracy w małych grupach, w ciągu kilkudziesięciu minut dzieciom udaje się uruchomić swoje pierwsze mobilne roboty. A to dopiero początek – w ciągu następnych dni tworzymy maszyny omijające przeszkody, podążające za pilotem, czy nawet gotowe do udziału w Robo-Olimpiadzie! :)

Manipulator z LEGO Mindstorms