8 ciekawostek o LEGO

Podczas warsztatów i eventów na Planecie Robotów często korzystamy z zestawów oraz elementów LEGO. Firma ma bardzo ciekawą historię, a niektóre fakty o przedsiębiorstwie mogą poważnie zaskoczyć. Przedstawiamy 8 najbardziej interesujących ciekawostek o LEGO!


1. 3 podstawowe klocki LEGO® 2×4 można połączyć na 1060 sposobów

2. Wszystkie klocki, wyprodukowane od początku istnienia firmy, do siebie pasują. Ich projekt nie zmienił się od 1958 roku.


3. Klocki LEGO stanowią 80% wszystkich kloców wyprodukowanych na świecie, a na każdego mieszkańca naszej planety przypada ponad 100 elementów LEGO

4. LEGO jest największym producentem opon na świecie, co zostało potwierdzone w 2012 roku w Księdze Rekordów Guinnessa. Co prawda nie są one imponującej wielkości, ale w zestawieniu znaczenie miała ilość.

5. W 2015 w Mediolanie powstała najwyższa wieża z klocków LEGO na świecie! Miała 35,05 metra.

6. Istnieje zawód Certyfikowany Profesjonalista LEGO. Osoby na takim stanowisku zajmują się profesjonalnym budowaniem z klocków. Są to poniekąd partnerzy biznesowi duńskiej firmy, których zadaniem jest konstruowanie na zamówienie różnych rzeczy z LEGO. 

7. W 2009 roku w Wielkiej Brytanii został zbudowany prawdziwy dom z LEGO. James May, twórca domu, wykorzystał do tego 3,3 mln klocków! Budynek posiada meble oraz część artykułów gospodarstwa domowego wykonane z klocków.

8. Pierwsza figurka LEGO w znanej dziś formie została wyprodukowana pod koniec lat 70 XX wieku. Od tego czasu powstało ich tak dużo, iż szacuje się, że do tego czasu mogły przewyższyć liczbę ludzi zamieszkujących naszą planetę.


źródła:

www.konbini.com

kidskonnect.com

wikipedia.org/wiki/Lego

126 wyświetlenia