top of page

Bon turystyczny w pigułce

Przedstawiamy najważniejsze informacje o bonie turystycznym, który gwarantuje dopłatę do wypoczynku i zapewnia rozruch branży wypoczynkowej.

Czym jest bon turystyczny?

Bon turystyczny to projekt, który ma na celu aktywizację rodzimej branży turystycznej. Jest on dokumentem elektronicznym uprawniającym do kwoty 500 zł (lub 1000 zł w przypadku, gdy dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności) na każde dziecko do 18 roku życia. Bon ma ważność do końca marca 2022 roku lub do wyczerpania środków. Docelowo będzie mogło skorzystać z niego aż 6,5 miliona dzieci!


Jak otrzymać i okazać kod?

Bon turystyczny zostaje wygenerowany po zarejestrowaniu się w systemie teleinformatycznym na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Ma on postać unikalnego 16 – cyfrowego kodu, który otrzymuje się za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany numer telefonu lub adres e-mail. Aby go zrealizować należy podczas rezerwacji pobytu lub przy zakwaterowaniu okazać numer bonu, a następnie kod. Bonem można płacić wielokrotnie. Ważne, aby przed aktywacją bonu sprawdzić, która osoba w rodzinie jest upoważniona do pobierania świadczenia wychowawczego Rodzina 500+.

Bon można zrealizować na terenie całej Polski, opłacając nim usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne. Można go między innymi wykorzystać na nasze półkolonie, które organizujemy w 30 miastach w całej Polsce. Gwarantujemy 5 dni kreatywnej nauki, eksperymentów, zabaw i warsztatów. Na półkoloniach z Planetą Robotów dzieci spędzą wyjątkowy i niezapomniany czas. Serdecznie zapraszamy! 😁


Jak wygląda procedura realizacji bonu turystycznego na Planecie Robotów?

Jeśli dziecko jest już zapisane na naszą półkolonię:

  1. Należy skontaktować się z nami telefonicznie i podać kod obsługi płatności składający się z 16 znaków, cyfr i liter.

  2. W trakcie rozmowy poprosimy o podanie 6-cio cyfrowego kodu autoryzacyjnego, który jest aktywny 2 minuty.

  3. Płatność zostaje dokonana natychmiast. Jeśli Bon nie pokrył całej kwoty półkolonii są Państwo zobowiązani do zapłaty pozostałej kwoty.

Jeśli dziecko nie jest jeszcze zapisane na naszą półkolonię:

  1. Należy wypełnić formularz zapisowy w odpowiedniej zakładce: www.planetarobotow.pl/polkolonie

  2. W polu „kod rabatowy” należy wpisać kod obsługi płatności składający się z 16 znaków, cyfr i liter

  3. Przy wprowadzaniu do systemu kodu skontaktujemy się z Państwem telefonicznie (od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00)

  4. Prosimy o podanie 6-cio cyfrowego kodu autoryzacyjnego, który jest aktywny 2 minuty.

  5. Płatność zostaje dokonana natychmiast. Jeśli Bon nie pokrył całej kwoty półkolonii są Państwo zobowiązani do zapłaty pozostałej kwoty.

Ważne! Nie realizujemy bonu turystycznego wstecz

Prosimy o dodatkową informację, jeśli chcą Państwo wykorzystać tylko część bonu

3217 wyświetleń
bottom of page