Cudeńka stworzone z LEGO Mindstorms

Nie brakuje filmów pokazujących niezwykle konstrukcje stworzone za pomocą zestawów Mindstorms. Niektóre z nich są jednak wyjątkowo udane lub… wyjątkowo praktyczne.


W zasadzie: to nie będzie odkrywczy post. Przede wszystkim chcemy w nim zachęcić do samodzielnego wyszukiwania ciekawych inspiracji. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Youtube frazę „LEGO Mindstorms best creations”, albo „LEGO Mindstorms machines”, a lista filmów, które możemy obejrzeć, robi się bardzo obszerna. Do pięciu z nich – naszym zdaniem, bardzo ciekawych kompilacji – można przejść bezpośrednio; klikając filmy poniżej.


Na początek polecamy obszerny przegląd różnorodnych konstrukcji, zaczynając od pistoletu i mini-guna stworzonych z LEGO, przez maszynę do ozdabiania ciasteczek, aż po samochody, którymi faktycznie można się przejechać:

Spychacz zbierający klocki LEGO to pomysł, który na pewno przyda się niejednemu z nas. W końcu rozdeptywanie maleńkich elementów to zmora zasługująca na miano nowej dyscypliny olimpijskiej:

W tym filmie możemy obejrzeć bardzo zaawansowane koncepty, zaczynając od robota grającego na gitarze akustycznej, a kończąc na takim, który rzeźbi miniaturowe popiersie. Nas najbardziej urzekła rozbudowana, skomplikowana „fabryka” do przenoszenia piłeczek, a w szachy (takie analogowe, z pionkami) z LEGO-robotem to sami chętnie byśmy zagrali:

Tutaj mamy całkiem zgrabny przegląd niezbyt dużych, ale pomysłowych konstrukcji. Gitara elektryczna stworzona z LEGO urzekła nas całkowicie, a robot układający kostkę Rubika – tak, to jest coś:

I na koniec zestaw „małego budowlańca” – zaczynający się od robota, która przełożony przez otwór w drzwiach wejściowych (przeznaczony zwykle dla psa lub kota) potrafi przynieść nam z domu klucze. Interesująca jest maszyna wycinająca wzory w tekturze, a pełnię zabawy zapewniają mini-koparka i dźwig: