Czy półkolonie letnie 2021 się odbędą? W jakiej formie?

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa jest bardzo dynamiczna i w tej chwili trudno powiedzieć, czy organizacja półkolonii letnich 2021 będzie możliwa. Przygotowujemy się na wszystkie możliwe scenariusze, ale mamy nadzieję, że będziemy mogli spotkać się z Wami osobiście podczas ferii stacjonarnych. Aby jednak takie półkolonie były w pełni bezpieczne, zarówno nasza kadra, jak również rodzice, muszą stosować się do pewnych zasad.

W trosce o dobro uczestników, jak również kadry naszych opiekunów, zmniejszyliśmy liczebność podopiecznych.W tym roku grupy zajęciowe będą liczyły maksymalnie po 12 osób. Zgodnie z zaleceniami MEN, każda z grup będzie przez większość czasu odbywała zajęcia w osobnej, stałej sali. Wyjątkami będą wyjścia na świeże powietrze, stołówkę oraz na wycieczki, jeżeli będziemy mięli możliwość ich zorganizowania. Sale będą regularnie wietrzone a wszystkie przedmioty użytkowane przez dzieci, takie jak: ławki, krzesła, klocki, gry planszowe, laptopy, zestawy edukacyjne, zabawki - dezynfekowane.


Zmianie ulegną również zasady przyprowadzania oraz odbierania dzieci na teren placówki. Rodzic będzie mógł odprowadzić dziecko wyłącznie do przestrzeni wspólnej, z której uczestnik półkolonii będzie odbierany przez kadrę. Zalecenia MEN nie przewidują możliwości wchodzenia przez opiekunów prawnych do sal, w których będą odbywały się zajęcia. Przy wejściu do budynku zostaną umieszczone płyny do dezynfekcji rąk. Bardzo prosimy o korzystanie z nich przed każdym wejściem do placówki. Obowiązkowe dla rodziców będzie również zakrywanie ust i nosa podczas przebywania na terenie szkoły.

Posiłki będą wydawane w kilku turach. Dzieci otrzymają je w jednorazowych pojemnikach oraz ze sztućcami jednorazowego użytku. Woda również będzie wydawane dzieciom w kubeczkach jednorazowych, wymienianych kilka razy dziennie.

Dziecko, które bierze udział w półkoloniach musi być zdrowe. Bardzo prosimy o zwracanie uwagi na wszystkie objawy choroby. W przypadku takiej sytuacji będziemy zmuszeni odmówić przyjęcia dziecka na zajęcia, gdyż będzie ono stanowiło potencjalne zagrożenie dla reszty podopiecznych oraz opiekunów. Jeśli pod naszą opieką któryś z uczestników półkolonii zacznie wykazywać objawy charakterystyczne dla przeziębienia, rodzic będzie zobowiązany możliwie jak najszybciej odebrać dziecko z terenu placówki. Do czasu przyjazdu opiekuna prawnego, uczestnik półkolonii będzie przebywał z jednym z opiekunów w osobnej sali.

👉Podsumowując:

  • Małe, maksymalnie 12 osobowe grupy warsztatowe

  • Regularne wietrzenie sal

  • Regularna dezynfekcja wszystkich przedmiotów, z którymi mają styczność dzieci

  • Przyprowadzanie dzieci tylko do przestrzeni otwartej dla rodziców, opiekunowie prawni nie mogą przebywać w salach warsztatowych

  • Dezynfekcja rąk przez rodziców, dzieci oraz kadrę przed każdym wejściem do budynku szkoły

  • Obowiązkowe zakrywanie ust i nosa przez rodziców

  • Posiłki i napoje wydawane w naczyniach jednorazowego użytku

  • Brak możliwości przyjęcia na półkolonie dziecka z objawami choroby

  • W przypadku wystąpienia złego samopoczucia u dziecka podczas trwania półkolonii, rodzic musi je jak najszybciej odebrać

Jeśli jednak obawiają się Państwo udziału dziecka w zajęciach stacjonarnych lub organizacja półkolonii letnich 2021 będzie niemożliwa, zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty zdalnych zajęć wakacyjnych [klik].

3,596 wyświetlenia