Edukacja on-line z Planetą Robotów

Jako Planeta Robotów na co dzień prowadzimy zajęcia z robotyki dla dzieci w wieku 6-12 lat. Nasze warsztaty odbywają się w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Sytuacja związana z pandemią wymusiła na nas wprowadzenie niekonwencjonalnych sposobów nauczania. Przenieśliśmy nasze stacjonarne nauczanie do świata on-line.

Wiemy, że ciągłe przebywanie w domu jest problematyczne zarówno dla dzieci, jak również ich rodziców. Zdalne zajęcia szkole nie zawsze spełniają oczekiwania, a przez brak możliwości spotkania ze swoimi rówieśnikami, najmłodszym doskwiera coraz większa nuda. Dlatego w odpowiedzi na zapotrzebowanie na zajęcia edukacyjne, przy których dzieci nie potrzebują pomocy opiekunów, stworzyliśmy pakiet kreatywnych lekcji.

Obecnie, w naszej ofercie znajdują się dwa rodzaje zajęć on-line – edukacja z platformą Minecraft: Education Edition oraz robotyka. Planujemy stworzyć ich jeszcze więcej. Będzie o nich na bieżąco informować w naszych mediach społecznościowych.


Zajęcia z Minecraft: Education Edition to nauka zagadnień szkolnych w formie jeden z ulubionych gier najmłodszych. Rozgrywki na platformie wyglądają dokładnie tak samo jak w oryginalnej grze Minecraft, jednak oprócz dobrej zabawy niosą edukacyjną wartość. Dzieci mogą nauczyć się w ten sposób zagadnień matematycznych, informatycznych, przyrodniczych oraz wiele więcej.

Lekcje z Minecraftem składają się z filmików instruktażowych [klik], w których dokładnie tłumaczymy, jak wykonać poszczególne zadania oraz wyjaśniamy wszystkie zagadnienia, które mogą być problematyczne dla naszych uczniów.

Aby móc samodzielnie wykonywać zadania, które są przedstawione w filmikach na YouTube, należy najpierw pobrać platformę na komputer. Można to zrobić klikając [tuta]. Jeśli potrzebujecie pomocy, obejrzyjcie nasz filmik, w którym krok po kroku tłumaczymy, jak to zrobić [klik].

Dostęp do platformy Minecraft: Education Edition jest płatny. Można go wykupić samodzielnie lub uzyskać go, zapisując się do naszego Klubu Planeciaków. Pakiet obejmuje również dodatkowe korzyści.


Do każdej lekcji stworzyliśmy mapę. Są one dostępne do pobrania [tutaj]. Dzięki nim, uczestnik będzie mógł znaleźć się w dokładnie takiej samej przestrzeni, jak w filmiku instruktażowym.


Zajęcia on-line z LEGO Robotyki to kontynuacja naszych stacjonarnych warsztatów. Do nauki wykorzystujemy edukacyjne zestawy LEGO Mindstorms EV3, które składają się m.in. ze specjalnych klocków i elementów LEGO, kostki do programowania, silników oraz czujników. Możemy dzięki nim budować wielofunkcyjne roboty. Po stworzeniu konstrukcji, zajmujemy się programowaniem naszych maszyn.

Lekcje z LEGO Robotyki składają się z:

-filmików instruktażowych [klik], na których pokazujemy w nich krok po kroku, jak zbudować i zaprogramować konkretnego robota;

-materiałów w formie PDF [klik], w których znajduje się słowniczek pojęć przydatnych w nauce, szczegółowe instrukcje oraz zadania do samodzielnego wykonania

Dodatkowo w każdy czwartek w godzinach 14:00-16:00 uczniowie Planety Robotów oraz członkowie Klubu Planeciaków mogą skorzystać z konsultacji on-line z naszym instruktorem na platformie ZOOM.

Cały czas pracujemy nad nowymi materiałami edukacyjnymi. Jeśli tylko się one pojawią, od razu powiadomimy o tym w naszych mediach społecznościowych.

254 wyświetlenia