Edukacja on-line z Planetą Robotów

Jako Planeta Robotów na co dzień prowadzimy zajęcia z robotyki dla dzieci w wieku 6-12 lat. Nasze warsztaty odbywają się w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Sytuacja związana z pandemią wymusiła na nas wprowadzenie niekonwencjonalnych sposobów nauczania. Przenieśliśmy nasze stacjonarne nauczanie do świata on-line.

Wiemy, że ciągłe przebywanie w domu jest problematyczne zarówno dla dzieci, jak również ich rodziców. Zdalne zajęcia szkole nie zawsze spełniają oczekiwania, a przez brak możliwości spotkania ze swoimi rówieśnikami, najmłodszym doskwiera coraz większa nuda. Dlatego w odpowiedzi na zapotrzebowanie na zajęcia edukacyjne, przy których dzieci nie potrzebują pomocy opiekunów, stworzyliśmy pakiet kreatywnych lekcji.

Obecnie, w naszej ofercie znajdują się dwa rodzaje zajęć on-line – edukacja z platformą Minecraft: Education Edition oraz robotyka. Planujemy stworzyć ich jeszcze więcej. Będzie o nich na bieżąco informować w naszych mediach społecznościowych.


Zajęcia z Minecraft: Education Edition to nauka zagadnień szkolnych w formie jeden z ulubionych gier najmłodszych. Rozgrywki na platformie wyglądają dokładnie tak samo jak w oryginalnej grze Minecraft, jednak oprócz dobrej zabawy niosą edukacyjną wartość. Dzieci mogą nauczyć się w ten sposób zagadnień matematycznych, informatycznych, przyrodniczych oraz wiele więcej.