top of page

Jak łączyć pracę w Planecie Robotów ze studiami? #PoznajNas

Cześć, jestem Patrycja z Planety Robotów i dzisiaj opowiem Wam trochę o sobie i pracy w Planecie Robotów!

27 lutego 2021 skończyłam 23 lata, a dwa dni wcześniej obroniłam pracę inżynierską na kierunku Automatyzacja i Robotyzacja Procesów Produkcyjnych i już oficjalnie jestem inżynierką Politechniki Warszawskiej! Interesuję się nowymi technologiami oraz grami video. Moim ulubionym programem w dzieciństwie było „Jak to jest zrobione”. Fascynowały mnie wielkie fabryki oraz roboty. Już w podstawówce wiedziałam, że będę studiować coś związanego z automatyką oraz robotyką. Dlatego też nie bez powodu zaciekawiła mnie praca w Planecie Robotów. Jestem osobą spokojną, cierpliwą i ciekawą świata. Mimo mojej introwertycznej natury na zajęciach z dziećmi oraz eventach czuję się jak ryba w wodzie!

Pracę w Planecie zaczęłam w trakcie drugiego semestru studiów. Szukałam wtedy czegoś na wakacje. Już przed ich rozpoczęciem brałam udział w moim pierwszym evencie Planety. Była to Odyseja Robotyczna. Wtedy zajmowałam się Kreatywną Strefą Lego czyli zabawą klockami z najmłodszymi dziećmi. Cały event zrobił na mnie ogromne wrażenie i już wtedy wiedziałam, że chcę zostać w Planecie na dłużej. Po pierwszych wakacjach spędzonych na półkoloniach zaczęłam przygotowywać się do warsztatów semestralnych. Zaczynały się one w październiku – tak samo jak te na uczelni. W pierwszym semestrze prowadziłam dwie grupy w tygodniu i angażowałam się również w inne eventy i zajęcia w naszym domku robotyki.


W grudniu 2018 dostałam propozycję awansu na starszego instruktora, którą oczywiście przyjęłam. Było to dla mnie duże wyróżnienie. Od stycznia dostałam nowe obowiązki – byłam odpowiedzialna za animacje na półkoloniach, za ich przebieg oraz materiały do ich przeprowadzenia. Było to dla mnie duże wyzwanie, ponieważ musiałam połączyć pracę ze studiami. Z czasem otrzymywałam dodatkowe zadania, w postaci przygotowywania materiałów czy wdrożenia nowych instruktorów do zespołu.


Pierwszym projektem w mojej karierze było stworzenie cyklu zajęć z robotem Photon. Nigdy wcześniej nie prowadziłam tak dużego projektu. Razem z instruktorkami Basią i Weroniką przygotowywałyśmy scenariusze przystosowane dla przedszkolaków. Organizowałam spotkania z burzą mózgów na których wybierałyśmy najciekawsze tematy zajęć oraz rozmawiałyśmy o dotychczasowych planach działania. Czułam się w nowej roli bardzo dobrze i starałam się wykonywać wszystko prawidłowo i dokładnie. Robiłam notatki ze spotkań i nadzorowałam pracę dziewczyn oraz samodzielnie zaprojektowałam wygląd i szkielet scenariusza.


Projekt skończyłyśmy w lutym 2020r. i niestety w powodu pandemii nie udało się przeprowadzić wszystkich zajęć w przedszkolach. Na początku lockdownu było ciężko – zawieszone były nasze wszystkie zajęcia, dlatego trzeba było stworzyć coś online. Wtedy dostałam propozycję, żebym spróbowała stworzyć lekcje z Lego Mindstorms na planetowy YT. Oczywiście zaangażowałam się w ten projekt i do jego realizacji kupiłam sobie profesjonalny mikrofon do nagrań głosu – zawsze chciałam taki mieć i w końcu miałam powód do kupna! Podczas nagrywań odkryłam, że dobrze radzę sobie z prowadzeniem głosu oraz dykcją.

W październiku 2020 roku dostałam propozycję stworzenia i poprowadzenia Klubu online dla dzieci. Moim zadaniem na początku było wymyślenie tematów wykładów, napisanie scenariuszy i nagranie ich wspólnie z kamerzystą. W tym czasie byłam na ostatnim semestrze studiów, co w połączeniu z pracą nad Klubem sprawiało, że większość czasu wolnego poświęcałam na przygotowywanie materiałów. Początkowo sprawami technicznymi, organizacyjnymi i merytorycznymi zajmowałam się sama, jednak z czasem udało mi się zaangażować kilka instruktorek do współpracy. Teraz tworzymy zgrany zespół, a każda z nas ma wiele pomysłów na dalszy rozwój klubu.W Klubie Lego Science wzięło już udział ponad 300 uczestników, a w ankiecie podsumowującej Klub osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki!

Aktualnie jestem również odpowiedzialna za projekty, szkolenia oraz merytorykę prowadzonych przez nas zajęć. Mając więcej czasu, po skończeniu studiów, w końcu będę mogła zrealizować wiele pomysłów, kłębiących się w mojej głowie, na rozwój naszych usług!


Dlaczego lubię pracę w Planecie Robotów?

Ponieważ zajmując się projektami, eventami i szkoleniami mogę robić kreatywne rzeczy, poznawać nowych ludzi oraz rozszerzać wiedzę w wielu zakresach od tworzenia scenariuszy i filmów na YT do zarządzania zespołem i organizacją pracy.

1327 wyświetleń
bottom of page