Jak działa platforma Discord?

Discord to platforma, która umożliwia przesyłanie wiadomości głosowych, tekstowych, graficznych oraz video. Oryginalnie była ona stworzona z myślą o graczach, jednak obecnie jest również wykorzystywana do prowadzenia lekcji on-line. Dzięki aplikacji możemy w prosty sposób komunikować się z naszymi uczniami. Możliwości Discorda wykorzystujemy do przesyłania materiałów edukacyjnych i rozrywkowych, organizacji lekcji na żywo oraz bycia w stałym kontakcie z dziećmi i młodzieżą.

Instrukcja logowania do platformy


Aby przejść do społeczności Planety Robotów na Discordzie, należy kliknąć [tutaj].

Po wejściu w link, zobaczysz powyższy ekran. W polu „nazwa użytkownika” musisz wpisać nick, jakim chcesz się posługiwać. Następnie system może poprosić cię o potwierdzenie, czy nie jesteś robotem. Mimo tego, że platforma należy do Planety Robotów, przyjmujemy do nas tylko ludzi ;)

Kolejnym krokiem jest podanie adresu e-mail do weryfikacji konta oraz ustawienie hasła. Po wykonaniu tych czynności, zaloguj się do swojego poczty internetowej. W ciągu kilku minut od założenia konta, powinien zaleźć się na niej mail od platformy Discord.

Otwórz wiadomość i kliknij guzik z napisem „Potwierdź e-mail”.


Gratulacje, jesteś w naszej społeczności na platformie Discord! Teraz możesz korzystać z materiałów, które udostępniamy oraz udzielać się w dyskusjach. Jeśli jesteś uczniem Planety Robotów lub członkiem Klubu Planety Robotów, w mailu wysłaliśmy Ci instrukcję odblokowania materiałów prywatnych.


Instrukcja poruszania się po platformie

Po lewej stronie ekranu znajdują się kanały, w których komunikujemy się odnośnie poszczególnych tematów.

Jeśli przy nazwie kanału znajduje się kł