Kosmiczne półkolonie

Od poniedziałku zabieramy chętnych w kosmos. Choć może nie dosłownie, bo to wymagałoby wielu lat przygotowań. Pewnie jednak jest, że w tym tygodniu to gwiazdy i planety kierują odkryciami, których dokonują uczestnicy półkolonii organizowanych przez Planetę Robotów.


Tak, nasze półkolonie już trwają – zaczęły się zaraz po zakończeniu roku szkolnego! Każdy tydzień charakteryzuje się innym motywem przewodnim. Pierwszym z nich był kosmos – w każdym możliwym tego słowa znaczeniu. Dzieci używają wyobraźni nie tylko podczas budowania i programowania robotów, ale również tworząc całe uniwersa – wraz z nazwami, nowymi gatunkami roślin i zwierząt.


Serca dzieci podbiła przede wszystkim zabawa „Misja na Marsa”. Po stworzeniu autorskich robotów, dzieci były dzielone przez animatorów na grupy i zaczynały podbój odległej planety. Praca zespołowa okazywała się bardzo istotna. Dzięki temu drużyna była w stanie jednocześnie zbierać punkty za odkrywanie oznak życia na Marsie oraz bronić swojego terytorium. Emocje i ekscytacja momentami sięgały zenitu!