Kreatywna zabawa z matematyką

W tym tygodniu w ramach akcji #WszyscyRazemZaNaukę pragniemy zaprosić Was na spotkanie z królową nauk - matematyką. Chcemy pokazać, że nauka poprzez zabawę może być przyjemna i efektowna.


Na kanale Piotrek w świecie LEGO umieszczane są filmy, w których Piotrek pokazuje własne budowle z klocków oraz recenzje całych zestawów. Chłopczyk włączył się do akcji #WszyscyRazemZaNaukę i przygotował film o ułamkach zwykłych, w którym przy pomocy klocków wyjaśnia liczbowe zawiłości. Efekty możecie zobaczyć poniżej.

Czy mamy tu jakichś fanów Pokémon? Jeśli tak to powinniście zobaczyć materiał Pitera, którego marzeniem jest zostanie najlepszym polskim Pokétuberem. Specjalnie dla nas przygotował on film o tym, jak wygrywać w Pokémon Showdown przy pomocy … kalkulatora. Jeśli jesteście ciekawi jak to wygląda to sprawdzajcie poniższy film.

Pamiętacie całe dnie spędzone na budowaniu domów w Simsach? Tobiasz z kanału SimsWeek zabiera nas w podróż do przeszłości i pokazuje jak dzięki grze można uczyć się matematyki. Nauka i zabawa w jednym! #WszyscyRazemZaNaukę

44 wyświetlenia