top of page

Kto tworzy Planetę Robotów? cz. 1Planeta Robotów to kilkudziesięciu instruktorów pełnych kreatywności i energii do pracy z dziećmi. To w przewadze studenci kierunków ścisłych takich jak informatyka, matematyka, mechanika, ale nie tylko! Nasze grono to również przyszli pedagodzy.

Jednak nie kierunek studiów, a pasja do budowania Lego oraz umiejętność przekazywania wiedzy młodym robotykom jest dla nas najważniejsza.

Nie będziemy jedynie opowiadać o naszej drużynie, niech przedstawią się sami!KAMIL


Jestem studentem automatyki i robotyki na Politechnice Warszawskiej. Do Planety Robotów dołączyłem w styczniu 2018 roku. Praca z dziećmi okazała się być bardzo ciekawym, nowym doświadczeniem, uczącym nie tylko umiejętności komunikacji i przekazywania wiedzy w zrozumiały sposób, ale też oryginalnego i nietuzinkowego podejścia do problemów. Na zajęciach utrzymuję atmosferę zabawy w myśl zasady “uczyć bawiąc, bawić ucząc”. W wolnym czasie lubię jeździć na rowerze, na łyżwach, grać w gry planszowe i komputerowe. Angażuję się w organizację różnego typu eventów takich jak Elovego Esports Cup, Robomaticon, czy też autorskie wydarzenie Planety Robotów- Odyseja Robotyczna.MARCIN


Swoją przygodę jako instruktor robotyki w Planecie Robotów zacząłem w październiku 2016 roku. Studiowałem wtedy na Politechnice Warszawskiej i tematy programowania nie były mi obce. Całe dzieciństwo bawiłem się klockami Lego, a jednak okazało się, że to, czego dzieci uczą się na warsztatach z robotyki, nie jest wcale takie łatwe. Na początku 2018 roku udało nam się założyć nasze pierwsze koło naukowe w Planecie Robotów, zrzeszające obecnych i byłych instruktorów robotyki. Jego celem jest tworzenie projektów na różnego rodzaju pokazy i eventy naukowe. W kole naukowym, którym się opiekuje, możemy rozwijać nasze zainteresowania, tworząc jednocześnie eksponaty, które znajdują swoje zastosowanie w naszej misji edukacyjnej. Jest to jedna z tych rzeczy, która sprawia mi największą przyjemność w pracy. Drugą jest oczywiście niesamowita atmosfera wśród instruktorów i innych pracowników. Nie ma u nas żadnej wewnętrznej rywalizacji. Wszyscy są dla siebie pomocą i podporą, tworząc jedną drużynę. Ta dobra atmosfera pomiędzy nami przekształca się na wspólne spotkania, integrację, a co najważniejsze na zajęcia. Nasza misja opiera się na zasadzie "bawiąc uczyć". Nie bylibyśmy w stanie jej realizować, gdybyśmy przychodzili zestresowani albo w złym nastroju. To jest właśnie to, co najbardziej mi imponowało w tych ludziach i co mnie motywuje do codziennej pracy


DANIEL


Studiuję automatykę i robotykę na Politechnice Warszawskiej. Na Planecie Robotów żyję od lutego 2018. Dlaczego lubię tam być? Bo pozwala małym ludziom robić wielkie rzeczy. Na zajęciach staram się wzbudzać kreatywność, bo sama wiedza nie zawsze wystarcza. Drużyna Planety Robotów to ludzie pełni wielu ciekawych pomysłów, energii oraz uśmiechu. Odnalazłem w nich przyjaciół i zawsze wiem, że mogę na nich liczyć. Praca tutaj to nie tylko lekcje robotyki, ale także inne ciekawe przedsięwzięcia takie jak autorski event ODYSEJA ROBOTYCZNA. Chętnie udzielam się przy organizacji takich wydarzeń, ponieważ wiem, że dzięki nim możemy dotrzeć do większego grona dzieci i umożliwić im poznanie nauki przez zabawę. Prywatnie interesuję się fotografią i często uwieczniam chwile na Planecie Robotów....a to tylko trzy postacie z naszego licznego grona.

287 wyświetleń
bottom of page