top of page

Na czym polega Minecraft Education Edition?

Minecraft: Education Edition to specjalna wersja ulubionej gry Minecraft. Zawiera różne narzędzia i funkcje, które ułatwiają wykorzystanie gry do celów dydaktycznych i umożliwiają uczniom uczenie się poprzez zabawę.

Ogólnie rzecz biorąc, Minecraft: Education Edition jest narzędziem, które pomaga wykorzystać grę Minecraft jako platformę do nauczania różnych przedmiotów i koncepcji, takich jak literatura, historia, matematyka i nauki przyrodnicze. Jest to ciekawe i interaktywne narzędzie, które może być szczególnie przydatne dla uczniów, którzy lubią w wolnych chwilach grają w zwykłą wersję gry.


https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2020/03/Key-Art_Minecraft_Education-Edition-1.jpg

Co to jest programowanie w Minecraft?

Minecraft: Education Edition zawiera specjalne narzędzie do programowania nazwane "Code Builder". Polega na tworzeniu i modyfikowaniu komend i skryptów, które są używane do sterowania elementami gry takimi jak bloki, przedmioty i moby. Może to służyć do zmiany sposobu działania bloków, tworzenia nowych przedmiotów lub mobów, a nawet tworzenia całych modyfikacji do gry.

https://education.minecraft.net/content/dam/education-edition/blogs/Coding_Desktop.png

Dlaczego warto grać w Minecraft?

Minecraft swoją dużą popularnością zawdzięcza swojej wszechstronności i możliwości dostosowania jej do własnych potrzeb i preferencji. Oto kilka powodów, dla których warto grać w Minecraft:

  1. Kreatywność: Minecraft pozwala graczom tworzyć własne światy i budować dowolne struktury, które sobie wymarzą. Możliwości są nieograniczone, a gracze mogą tworzyć praktycznie wszystko, od prostych domków do ogromnych budowli i całych miast.

  2. Zabawa: Minecraft to gra, w której gracze mogą spędzać godziny na przygodach, eksploracji i walce z potworami. Jest to świetna gra dla tych, którzy lubią aktywne zabawy i szukają nowych wyzwań.

  3. Uczenie się przez zabawę: Minecraft może być również używany jako narzędzie edukacyjne, ponieważ pozwala uczniom uczyć się różnych koncepcji poprzez zabawę.

  4. Grywalizacja: Minecraft oferuje również tryb online, w którym gracze mogą rywalizować z innymi graczami.

  5. Wszechstronność: Minecraft jest grą, która może być dostosowana do różnych potrzeb i preferencji graczy. Można grać w trybie survival, w którym trzeba walczyć o przetrwanie, lub w trybie creative, w którym gracze mogą tworzyć bez ograniczeń.

 

Na naszym TikToku znajdziecie kilka filmików o M:EE oraz poradników!

  1. Trzy rzeczy, które znajdują się tylko w Minecraft: Education Edition.

  2. Jak pofarbować zbroje w Minecrafcie?

  3. Jak zbudować zagrodę w Minecrafcie?

  4. Jak zbudować teleport w Minecrafcie?


1141 wyświetleń
bottom of page