Odyseja Robotyczna


Odyseja Robotyczna jest już wspomnieniem. 16 czerwca 2018 zapisze się w kalendarzu Planety Robotów i wszystkich przybyłych pasjonatów jako święto robotyki, zabawy i nauki. Blisko tysiąc osób odwiedziło PinUp Studio, aby przetestować technologiczne nowinki, zmierzyć się w lego sumo, a przede wszystkim spędzić wspaniały czas, mogąc poczuć się jak bohater Odysei Kosmicznej Stanleya Kubricka.


Wydarzenie zorganizowane przez nasz zespół było całkowicie darmowe, aby każdy fan robotyki mógł poznać ją bezpośrednio. Chcieliśmy, aby Odyseja Robotyczna nie dostarczała jedynie zabawy, ale zadbaliśmy o jej edukacyjny aspekt. Obecność kół naukowych dopełniła tej misji. Jesteśmy świadomi, że efektywna nauka zaczyna się wraz z fascynacją i chęcią poznania danego tematu, nie- obowiązkiem zapamiętania reguł i teorii. Doświadczeni instruktorzy, którzy jednocześnie byli autorami większości projektów starali odpowiedzieć na każde, nawet najbardziej zawiłe pytania.
Mimo że wydarzenie dedykowane było dla najmłodszych, fascynujący świat nauki przyciągał osoby w każdym wieku. Dzieci wraz z opiekunami budowali w kreatywnej strefie LEGO, starsi uczestnicy programowali własne roboty, które potem zmagały się w turnieju. My ze swojej strony dołożyliśmy wszelkich starań, aby całe rodziny wspominały Odyseję Robotyczną po dziś dzień. Programowanie robotów w gorące, czerwcowe popołudnie stało się familijną rozrywką.