top of page

Półkolonie 2022 w Planecie Robotów - Warszawa Centrum

W tym roku półkolonie prowadzimy aż w 33 miastach w Polsce! Właśnie rozpoczęły się 3 turnusy naszych półkolonii. Budowanie i programowanie robotów to jedna z naszych głównych atrakcji. Na zajęciach z robotyki pracujemy w parach, w ostatnim tygodniu nauczyliśmy się wykorzystywać czujnik koloru i podczerwieni. Jak zawsze pozwalamy naszym uczestnikom na wykazanie się kreatywnością przy zadaniach, które od nas dostają. W ten sposób na jednym z bloków chłopcy stworzyli robo-pieska merdającego ogonem.Nasi instruktorzy wspierają uczestników na każdym etapie budowy i programowania, aby Ci mogli wynieść z zajęć jak najwięcej. W ostatnim dniu wykorzystaliśmy zdobytą wiedzę z zajęć i stworzyliśmy własne roboty, które zmierzyły się ze sobą w walce. Budowanie mocno pochłonęło naszych uczestników, zobaczcie sami!W trakcie półkolonii nie zabrakło również zajęć z Minecrafta! Wszystkie zajęcia odbywają się na przygotowanych przez naszych instruktorów tematycznych mapach dostosowanych do wieku i umiejętności uczestników. Swoją przygodę zaczęliśmy od nauki programowania i poruszania się Agentem. Na następnych blokach zajęć zrozumieliśmy czym są pętle i warunki logiczne przy mapie o tematyce Kowboi! Środę spędziliśmy podsumowując zdobytą wiedzę na mapie Redstone. Był to wstęp do realizacji własnego projektu.


Najmłodsi stworzyli własne zoo, a starsi bardziej zaawansowani uczestnicy spędzili czas budując miasto. Tak jak w przypadku zajęć z robotyki, tutaj również nad naszymi podopiecznymi czuwają wykwalifikowani instruktorzy, którzy pomagają na każdym etapie i dbają o to by wynieść z zajęć jak najwięcej.Naszym priorytetem jest dostosowanie każdych zajęć pod umiejętności i wiek uczestników. Nad dziećmi czuwa wykwalifikowana kadra, która zapewnia komfortowe i bezpieczne warunki. Każdy blok animacji składa się z gawędy, majsterki- czyli zadania pobudzającego kreatywność, eksperymentu i zabawy ruchowej. Czy wiedzieliście, że Nether w większości składa się z Lawy? Nasi podopieczni już wiedzą!


Stworzyliśmy swoje lampy lawy aby temperatura w netherze nie była nam straszna. Wykonaliśmy również burzę w słoiku, własne slime i dowiedzieliśmy się kim był Izaak Newton przy tworzeniu ciecz nienewtonowskiej. Wykorzystujemy dobrą pogodę do zajęć integracyjnych na świeżym powietrzu, aby każdy miał okazję lepiej poznać swoje koleżanki i kolegów!


Każdy dzień jest wypełniony nauką poprzez zabawę. Zajęcia prowadzimy w wielu miastach, jedną z warszawskich lokalizacji jest Towarzystwie Edukacyjnym Vizja, to świetnie wyposażona nowoczesna placówka edukacyjna. Ulubioną częścią są oczywiście zjeżdżalnie znajdujące się na każdym piętrze. Nasi uczestnicy używają ich przy każdej okazji. Na przykład jadąc na animacje, obiad lub z rodzicami po skończonych zajęciach gdy wracają do domu.


https://okopowa.edu.pl


My już nie możemy doczekać się kolejnych turnusów. Liczymy, że te podobały się Wam równie mocno, jak nam. A Ci którzy jeszcze się zastanawiają czy do nas dołączyć zrobią to jak najszybciej!
279 wyświetleń
bottom of page