top of page

W jakiej formie odbędą się półkolonie w wakacje 2022?

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa jest bardzo dynamiczna jednak na tą chwilę nic nie wskazuje na zaostrzenie przepisów sanitarnych. Jednocześnie gwarantujemy spełnianie wszelkich wymogów, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa waszym dzieciom. Przygotowujemy się na wszystkie możliwe scenariusze, ale jesteśmy pewni, że będziemy mogli się z Wami spotkań podczas tegorocznych wakacji. Aby jednak takie półkolonie były w pełni bezpieczne, zarówno nasza kadra, jak również rodzice, muszą stosować się do pewnych zasad.


W trosce o dobro uczestników, jak również kadry naszych opiekunów, zmniejszyliśmy liczebność podopiecznych. W tym roku grupy zajęciowe będą liczyły maksymalnie po 12 osób. Zgodnie z zaleceniami MEN, każda z grup będzie przez większość czasu odbywała zajęcia w osobnej, stałej sali. Wyjątkami będą wyjścia na świeże powietrze, stołówkę oraz na wycieczki, jeżeli będziemy mięli możliwość ich zorganizowania. Sale będą regularnie wietrzone, a wszystkie przedmioty użytkowane przez dzieci, takie jak: ławki, krzesła, klocki, gry planszowe, laptopy, zestawy edukacyjne, zabawki - dezynfekowane.Zmianie ulegną również zasady przyprowadzania oraz odbierania dzieci na teren placówki. Rodzic będzie mógł odprowadzić dziecko wyłącznie do przestrzeni wspólnej, z której uczestnik półkolonii będzie odbierany przez kadrę. Zalecenia MEN nie przewidują możliwości wchodzenia przez opiekunów prawnych do sal, w których będą odbywały się zajęcia. Przy wejściu do budynku zostaną umieszczone płyny do dezynfekcji rąk. Bardzo prosimy o korzystanie z nich przed każdym wejściem do placówki. Obowiązkowe dla rodziców będzie również zakrywanie ust i nosa podczas przebywania na terenie szkoły.

Prosimy o wyposażenie dzieci w bidony do napełniania wodą z dystrybutorów.Dziecko, które bierze udział w półkoloniach musi być zdrowe. Bardzo prosimy o zwracanie uwagi na wszystkie objawy choroby. W przypadku takiej sytuacji będziemy zmuszeni odmówić przyjęcia dziecka na zajęcia, gdyż będzie ono stanowiło potencjalne zagrożenie dla reszty podopiecznych oraz opiekunów. Jeśli pod naszą opieką któryś z uczestników półkolonii zacznie wykazywać objawy charakterystyczne dla przeziębienia, rodzic będzie zobowiązany możliwie jak najszybciej odebrać dziecko z terenu placówki.


👉Podsumowując:

  • Małe, maksymalnie 12 osobowe grupy warsztatowe

  • Regularne wietrzenie sal

  • Regularna dezynfekcja wszystkich przedmiotów, z którymi mają styczność dzieci

  • Przyprowadzanie dzieci tylko do przestrzeni otwartej dla rodziców, opiekunowie prawni nie mogą przebywać w salach warsztatowych

  • Dezynfekcja rąk przez rodziców, dzieci oraz kadrę przed każdym wejściem do budynku szkoły

  • Obowiązkowe zakrywanie ust i nosa przez rodziców

  • Posiłki i napoje wydawane w naczyniach jednorazowego użytku

  • Brak możliwości przyjęcia na półkolonie dziecka z objawami choroby

  • W przypadku wystąpienia złego samopoczucia u dziecka podczas trwania półkolonii, rodzic musi je jak najszybciej odebrać

6029 wyświetleń
bottom of page