top of page

Podstawy LEGO Robotyki on-line dla dzieci

LEGO Robotyka to nauka zagadnień technicznych w formie dobrej zabawy. Edukacja opiera się o pracę na zestawie edukacyjnym LEGO Mindstorms, na Planecie Robotów wykorzystujemy wersję LEGO Mindstorms EV3. Wiele dzieci uczęszcza na warsztaty z programowania i budowania robotów. My również prowadzimy takie zajęcia stacjonarnie. Wiemy jednak, że nie każdy ma możliwości wzięcia udziału w kursie oraz że dla niektórych dzieci wygodniejsza jest samodzielna nauka. W związku z tym, przychodzimy do Was z filmami, w których tłumaczymy podstawy LEGO Robotyki.Zanim zaczniecie naukę, warto abyście najpierw zobaczyli filmik instruktażowy, w którym dokładnie omawiamy zawartość zestawu LEGO Mindstorms EV3, tłumaczymy zasady działania wszystkich elementów oraz opowiadamy o aplikacji do programowania robotów.

W kolejnym filmiku pokazujemy, w jaki sposób zbudować i zaprogramować robo-zwierzaka. Wszystkie kroki są bardzo dokładnie omówione, więc jeśli na początek będziecie wykonywać każdą czynność równolegle z nami, na pewno nie będziecie mieli z niczym problemu. Po stworzeniu robo-przyjaciela możecie zabrać go na spacer lub zbudować dla niego labirynt, przez który następnie go przeprowadzicie.Skoro mamy już robo-przyjaciela, z którym możemy się bawić, przydałby nam się jeszcze robo-pomocnik! Co powiecie na maszynę, która potrafiłaby przenosić niewielkie przedmioty? W następnym materiale tłumaczymy, jak stworzyć robotyczny dźwig, który będzie pomocny na przykład przy przestawianiu klocków lub niedużych zabawek. Dajcie znać w komentarzu pod filmem, czy udało wam się zbudować maszynę!


We wcześniejszych filmikach zobaczyliście, w jaki sposób poruszać się po programie LabView dla Mindstorms. Jak już wiecie, praca w aplikacji opiera się głownie o przestawianie prostokątnych elementów. Bloczki w programie mają różne kolory i każdy z nich odpowiada za coś innego. Z poniższych materiałów dowiecie się do czego służą zielone bloczki i w jaki sposób możecie je wykorzystać przy tworzeniu wymarzonych robotów.


Obserwujcie nasz kanał na YouTube i bądźcie na bieżąco ze wszystkimi nowościami [klik].

404 wyświetlenia
bottom of page