Ucz się ułamków, grając w Minecrafta!

Zanim zaczniemy opowiadać o tym, jak nauczyć się ułamków przez granie w Minecrafta, najpierw napiszemy, o co chodzi w grze. Jeśli urodziliście się po 2000 roku, możecie spokojnie pominąć ten akapit :)  Gra umożliwia tworzenie własnego, unikalnego świata. Można robić to samodzielnie lub w zespole. Po rozpoczęciu zabawy, gracz zostaje umieszczony w stale rozwijającym się wirtualnym świecie. Bohater przemierza rozmaite przestrzenie, takie jak góry, lasy czy budynki. Podczas wędrówek może spotkać różne - dobre lub złe postacie, zwierzęta oraz ma możliwość znalezienia surowców i obiektów, które będę postawą do tworzenia własnych konstrukcji. To wszystko bardzo rozwija wyobraźnię i kreatywność!


Podczas naszych lekcji korzystamy z edukacyjnej wersji gry. Minecraft: Education Edition to platforma, która umożliwia naukę zagadnień szkolnych w formie rozgrywek ulubionej gry młodego pokolenia. Jest to świetny narzędzie, dzięki któremu dzieci przyswajają przydatne informacje w przystępny i ciekawy dla nich sposób.

Nasza zajęcia z Minecraftem składają się z filmików instruktażowych oraz dodatkowych plików do pobrania. W naszych tutorialach na YouTube pokazujemy, jak przejść rozgrywkę oraz w szczegółowy sposób tłumaczymy wszystkie zagadnienia, które dotyczą lekcji. Materiały do pobrania to mapy, dzięki którym dzieci będą miały dostęp do dokładnie takiej samej przestrzeni, jak w filmiku instruktażowym.

<