top of page

Zakodowani na wakacje

Świetna zabawa i dobre widoki na przyszłość. Dedykowane nastolatkom „Wakacje z programowaniem”, to podstawy Python oraz C++ przekazane w bardzo ciekawej, przystępnej formie.

To pytanie zadaje sobie wielu rodziców: kiedy i od czego dziecko może zacząć naukę programowania? Zapraszamy do nas – wakacyjny kurs Planety Robotów to krótki program, dzięki któremu młodzież w wieku 12-16 lat przekona się, czy taka aktywność ich interesuje. Zajęcia odbywają się w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.


Po pierwsze – minimum teorii. Celem tego kursu nie jest kompletne nauczenie Pythona, ale zaciekawienie i wywołanie potrzeby dalszego zgłębiania tematu. Programowanie można rozwijać samodzielnie, dobrze jednak najpierw wiedzieć, czego szukać. Takim kierunkowskazem mogą być nasze zajęcia oparte na unikalnym, interaktywnym środowisku, gdzie efekty programowania od razu są widoczne.


Wakacyjne kursy to 5 dni nauki po 3 godziny dziennie. Zajęcia prowadzone są małych grupach – maksymalnie 10 osobowych. Młodzi poznają podstawy programowania w Pythonie, prostym, intuicyjnym języku, z którego korzystają m.in. NASA czy YouTube. W Planecie Robotów kursanci uczą się, jak programować za jego pomocą sekwencje ruchowe robotów LEGO Mainstrorms Ev3, a także jak nauczyć nasze roboty mówić. Z kolei podstawy języka C++ wykorzystamy do programowania Arduino Uno – małej płytki zawierającej diody LED, serwomotory, czujniki, wyświetlacze oraz wiele innych. Kurs podstaw C++ umożliwi nam zaprogramowanie jej wyświetlacza, czujnika światła i stworzyć sterownik diod LED.

Zajęcia trwają 3 godziny dziennie, prowadzone są przez dwóch instruktorów i kończą się wystawieniem certyfikatu ukończenia kursu.

85 wyświetleń
bottom of page