top of page
Deko5_pom.png

Programowanie C++

Zajęcia pozalekcyjne 2023/2024

Na zajęciach uczestnicy programują płytkę Arduino UNO przy pomocy języka bazującego na C++. Praktyczne wykorzystanie czujników i innych elementów pozwala lepiej zrozumieć wiedzę z dziedziny elektroniki oraz programowania.

Dla młodzieży 12-16 lat

Kurs C++ z płytką Arduino UNO

Język C++ znajduje się w czołówce najczęściej wybieranych języków przez programistów. Jest dobrym wyborem zarówno w przypadku tworzenia pierwszych prostych programów, jak i pisania skomplikowanych aplikacji.

 

W trakcie kursu wykorzystujemy zestawy Arduino UNO. Jest to z pozoru mała płytka, która skrywa w sobie ogromne możliwości. Na jej bazie można zaprogramować wiele elementów elektronicznych takich jak diody LED, serwomotory, czujniki, czy wyświetlacze. Kurs podstaw C++ z wykorzystaniem Arduino to idealny wstęp w świat elektroniki.

Program zajęć wg stopnia zaawansowania 

POZIOM PODSTAWOWY

Na poziomie podstawowym poznajemy podstawy elektroniki oraz budujemy własne układy elektroniczne. Następnie programujemy je stosując warunki oraz pętle. Czeka nas praca z ruchomymi elementami za pomocą serwomechanizmów. Na tym poziomie poznajemy także czujnik odległości oraz stosujemy go w naszych projektach.

Co czeka nas na poziomie podstawowym?

  • Napiszemy program czujnika parkowania, dla którego wygenerujemy powtarzający się sygnał dźwiękowy. Do tego projektu użyjemy czujnika ultradźwiękowego oraz buzzera (Piezo).

  • Każdy dobrze zna dinozaura przeskakującego przez przeszkody, gdy nagle zabraknie Internetu. Na jednych z zajęć zaprogramujemy własną wersję tej gry - grę Audozaur. 

Młodzież ucząca się programowania C++
Młodzież ucząca się programowania C++

POZIOM ZAAWANSOWANY

W programie poziomu zaawansowanego zawierają się wszystkie elementy z poziomu podstawowego, pogłębione o kolejne zagadnienia. Na tym etapie poznajemy większą ilością czujników, w tym czujniki temperatury, ruchu oraz wilgotności.
Zgłębiamy również wiedzę programistyczną o programowanie zorientowanie obiektowo.

Co czeka nas na poziomie zaawansowanym?

  • Będziemy tworzyć funkcje i biblioteki, które pozwolą znacznie uprościć nasze programy.

  • Opracujemy projekt gry Memory oraz zaprogramujemy go na płytce Arduino.

  • Wykorzystując zdobytą wiedzę i stworzymy bardziej złożony program, który pozwoli nam na zdalne sterowanie robotem OSOYOO (robot z wbudowaną płytką Arduino).

Deko4_pom.png

Co obejmują zajęcia?

10 SPOTKAŃ PO 90 MIN.

Taka ilość spotkań pozwala nam na poznanie podstaw elektroniki oraz najważniejszych zagadnień programowania w języku C++.

PROGRAM ZAJĘĆ DLA MŁODZIEŻY 12-16 LAT

Autorski program zajęć dostosowywany jest pod umiejętności uczestników z danej grupy, tak aby czerpały odpowiednią dla siebie wiedzę z naszych warsztatów.

MAŁE GRUPY

Grupy do 14 osób dają możliwość poświęcenia odpowiedniej uwagi każdemu uczestnikowi przez prowadzącego. 

Lokalizacje, terminy zajęć i cena

LOKLIZACJE I TERMINY

Nasze zajęcia organizowane w Warszawie oraz Wrocławiu w prywatnych szkołach podstawowych po głównym bloku zajęć. Sprawdź, czy jesteśmy w szkole Twojego dziecka na rozpisce zamieszczonej niżej.

CENA

Płatność za zajęcia z góry za cały rok to koszt 1600 zł. Możliwa płatność ratalna. W razie zainteresowania prosimy o kontakt z biurem pod numerem telefonu +48 888 357 988.

Młodzież ucząca się programowania C++
bottom of page