top of page

Nasze warsztaty wprowadzają dzieci w świat programowania blokowego od podstaw, gdzie swoją przygodę zaczynają w środowisku Scratch. Jest to wstęp do Minecraft: Education Edition opartego na MakeCode (specjalnej wersji Scratcha do tej gry).

 

Minecraft Education to edukacyjna wersja jednej z najbardziej popularnych gier wśród młodego pokolenia. Czym różni się ona od oryginału? Jeśli chodzi o mechanikę rozgrywki, jest dokładnie taka sama. Wersja edukacyjna oferuje jednak specjalne opcje programistyczne, które wykorzystujemy na zajęciach realizując z uczestnikami nasze autorskie mapy.

deko_ziel.png

Programowanie w Minecraft

Zajęcia pozalekcyjne 2023/2024

Dla dzieci 8-12 lat 

Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem edukacyjnej wersji ulubionej gry dzieci — Minecraft Education. Uczestnicy rozpoczynają przygodę z kodowaniem od nauki programowania blokowego w Scratchu.

Czego będziemy się uczyć?

PROGRAMOWANIA BLOKOWEGO

Program zajęć wg stopnia zaawansowania 

POZIOM PODSTAWOWY

Program zajęć dostosowany jest pod dzieci w wieku 8-9 lat. Podczas kursu uczestnicy postawią pierwsze kroki w świecie programowania Scratch. Zapoznają się również z edukacyjną wersją gry Minecraft, gdzie z pomocą instruktora stworzą swoje pierwsze interaktywne programy. 

Co czeka nas na poziomie podstawowym?

  • Przeniesiemy się na dwór Króla Minosa i zaprogramujemy agenta tak, aby pokonał labirynt. Po drodze spotkamy mitologiczne postacie oraz poznamy mit o Minotaurze.

  • Przejdziemy specjalną mapę o cyberbezpieczeństwie, aby podczas zabawy w przystępny sposób poznać zasady bezpiecznego korzystania z internetu.

Chłopiec na zajęciach z programowania w Minecraft
deko2_ziel.png

Co obejmują zajęcia?

28 SPOTKAŃ PO 90 MIN.

Taka ilość spotkań pozwala nam na zbudowanie solidnych podstaw oraz rozwinięcia umiejętności z zakresu programowania blokowego.

Dzieci dzielone są na grupy wiekowe (8-9 i 10-12 lat), tak aby zarówno starsze oraz młodsze dzieci czerpały radość i wiedzę z naszych warsztatów.

PODZIAŁ WIEKOWY

Grupy do 14 osób dają możliwość poświęcenia odpowiedniej uwagi każdemu uczestnikowi przez prowadzącego. 

MAŁE GRUPY

Chłopiec na zajęciach z programowania w Minecraft

POZIOM ZAAWANSOWANY

W programie poziomu zaawansowanego dla dzieci 10-12 lat zawierają się wszystkie elementy z poziomu podstawowego, pogłębione o kolejne zagadnienia. 

Co czeka nas na poziomie zaawansowanym?

  • Stworzymy swoją mini-grę. Zaczniemy od określenia mechaniki i zasad logicznych, których znajomość będzie niezbędna w jej zaprogramowaniu. 

  • Wykorzystując zdobyte podczas poprzednich zajęć umiejętności, stworzymy świat w Minecraft. Dzieci opracują swój własny pomysł na interaktywną mapę, a później wcielą go w życie. 

Nasze zajęcia organizowane w Warszawie oraz Wrocławiu w prywatnych szkołach podstawowych po głównym bloku zajęć. Sprawdź, czy jesteśmy w szkole Twojego dziecka na rozpisce zamieszczonej niżej.

Lokalizacje, terminy zajęć i cena

LOKLIZACJE I TERMINY

Płatność za zajęcia z góry za cały rok to koszt 1600 zł. Możliwa płatność ratalna. W razie zainteresowania prosimy o kontakt z biurem pod numerem telefonu +48 888 357 988.

CENA

deko3_ziel.png
509-5092505_lego-minecraft-hd-png-download_edited.png
bottom of page