top of page

Robotyka w przedszkolach

 Jako Planeta Robotów organizujemy zajęcia z robotyki i programowania dla dzieci już od 2013 roku. Chcemy pokazać, że nauka nie musi być nudna i z nami może być świetną zabawą. Z pomocą edukacyjnych zestawów Photon poprowadzimy ciekawe zajęcia dla najmłodszych. Mamy bardzo duże doświadczenie w nauce dzieci robotyki, a dzięki tym niezwykłym zestawom możemy wprowadzić takie zajęcia już dla najmłodszych. Na zajęciach stawiamy na kreatywność, współpracę i wspólne odkrywanie wiedzy. 

Photon

Jest to interaktywny robot edukacyjny polskiej marki, przeznaczony do nauki dla dzieci. Zróżnicowane programy i szeroki zasób czujników daje duże możliwości nauki już od najmłodszych lat. Za pomocą specjalnej aplikacji możemy obserwować efekty nauki. Wraz z każdym rozwiązanym zagadnieniem są odblokowywane kolejne poziomy gry, dzięki czemu uczestnicy mieli większą motywację do nauki. Na zajęciach wykorzystujemy roboty ze specjalnymi aplikacjami wgranymi na tablety.

 

Spotkanie z Photonem to niezwykłe scenariusze zajęć, na których rozwijamy wyobraźnię. Dzieci poznają historię sympatycznego robota, który trafił do nas przez zderzenie z asteroidą, teraz musi nauczyć się żyć na ziemi, a dzieci mu w tym pomogą! 

Poznajcie Photona

Przykładowe tematy

 Omijanie Asteroid - czyli nauka stron z ciekawą narracją, uczymy naszego Photona omijania przeszkód. 

Photon w sadzie - nauka kolorów na podstawie owoców w sadzie, czyli podświetlamy robota na kolor odpowiadający wybranemu owocowi. 

Piękno Lasu - utrwalenie wiedzy o roślinach i zwierzętach leśnych za pomocą prostej gry z Photonem.

Nasze zajęcia to 10 tematów opracowanych specjalnie do realizacji z robotem Photon, prowadzone przez animatorów są ciekawą nauką świata dla najmłodszych. Na zajęciach omawiamy tematy takie jak nauka kolorów, miar, dźwięków i wiele innych. Za pomocą aplikacji na tabletach, przejdziemy z dziećmi przez program edukacyjny przy okazji obserwując postępy uczestników wraz z odblokowywanymi elementami gry. 

Czy zajęcia spodobają się maluchom?

Zaproście nas na zajęcia próbne w Waszym przedszkolu i przekonajcie się sami. Omawiane tematy są odpowiednio dopasowane do wieku uczestników i mogą być wprowadzeniem do dalszej nauki robotyki i programowania. 

Ilość animatorów jest zależna od ilości uczestników, dlatego możemy prowadzić grupy 20 osobowe i większe, angażując do zajęć wszystkich uczestników, ruszamy już z grupą 6 dzieci. 

W ramach zajęć zapewniamy

  • W ramach zajęć zapewniamy: 

  • 45 minutowe zajęcia w wybrany dzień tygodnia 

  • 10 cotygodniowych spotkań 

  • Roboty polskiej marki Photon 

  • Tablety z aplikacją edukacyjną 

  • Maty, fiszki i inne akcesoria edukacyjne 

  • Opiekę animatora 

  • Praca w kameralnych 10-osobowych grupkach 

Zajęcia pokazowe

Proponujemy Państwu organizację kilku grup zajęciowych w ciągu dnia, dzięki czemu wszystkie dzieci będą mogły uczestniczyć w zajęciach. Oczywiście forma współpracy jest do ustalenia z Państwem, dlatego zachęcamy w celu umówienia zajęć pokazowych. 

bottom of page