top of page

Budujemy

Roboty

Podczas zajęć z robotyki na Planecie Robotów nie zanudzamy nauką teoretycznych zagadnień czy zapamiętywaniem skomplikowanych języków programowania. Nasze warsztaty są w pełni interaktywne.

Korzystamy z zestawów edukacyjnych LEGO Mindstorms EV3, Arduino oraz aplikacji komputerowych, aby stworzyć zajęcia, na które młodzi pasjonaci robotyki będą przychodzili z przyjemnością. 

Nie każde dziecko musi zostać

w przyszłości programistą, ale znajomość technologii pomoże mu w dorosłym życiu i przyszłej karierze. Programowanie to rozwój logicznego myślenia, poszukiwanie rozwiązywania problemów

i kreatywność.

LEGO robotyka dla dzieci (6-12 lat)

Na zajęciach dla dzieci w wieku 6-12 lat korzystamy z interaktywnych zestawów LEGO Mindostorms EV3. Składają się one z inteligentnej kostki do programowania, sensorów oraz mnóstwa elementów, które mogę posłużyć jako elementy konstrukcji robota. Możliwości wykorzystania części są niemal nieograniczone. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy osiągnąć (np. Szybki pojazd lub wytrzymała maszyna) oraz jak bogatą mamy wyobraźnię. 

 

Pracę na zestawach uzupełniamy o programowanie w środowisku LabView G. To intuicyjny i łatwo przyswajalny przez najmłodszych język. Programowanie polega na układaniu kolorowych bloczków, które zawierają konkretne polecenia dla robota, np. „Jedź prosto przez 30s”.  

To wszystko w połączeniu ze wsparciem instruktorów, skutkuje ciekawymi projektami oraz ogromną satysfakcją uczestników zajęć! 

Robot LEGO

Inteligenta kostka EV3

-Programowalna jednostka sterująca robotem

-Architektura systemu oparta na systemie linux

-Łączność poprzez Wi-Fi oraz Bluetooth

Gyrobot

Sensor Koloru

-Czujnik koloru oraz natężenia światła

-Próbkowanie co 0,001 sekundy

-Wykorzystywany model kolorów RGB

Interaktywny serwomotor

-Dokładność co do 1°

-Maksymalnie 170 obrotów na min.

-Wbudowany sensor obrotów

Sensor Ultradźwiękowy

-Wykorzystuje fale ultradźwiękowe do określania odległości

-Dokładność co do 1cm

-Zasięg do 250 cm

Programowanie Robotów (12-16 lat)

Warsztaty z programowania są świetnym pomysłem dla młodych pasjonatów technologii. Podczas kursów z programowania dla młodzieży pracujemy na dwóch językach, każdy z nich jest zgłębiany podczas osobnego kursu. 

C++ jest idealny zarówno do tworzenia pierwszych prostych programów, jak i skomplikowanych aplikacji. Zajęcia są uzupełniane o wielozadaniową płytkę Arduino. Przy jej pomocy możemy zaprogramować m.in.czujniki, diody LED, wyświetlacze oraz wiele innych.  

Warsztaty z Pythona to nauka programowania obiektowe i strukturalnego. Język ma prostą składnie, jest intuicyjny, ale to nie znaczy, że wykorzystywany tylko przez początkujących programistów. Jest używany między innymi przez amerykańską agencję kosmiczną NASA. 

Zestaw arduino c++
Programowanie w python

Edukacja dla najmłodszych 

Zajęcia dla przedszkolaków skupiają się głównie wokół zabawy z Photonem. Jest to interaktywny robot edukacyjny polskiej marki, który w przyjazny sposób uczy liczb, kolorów, angielskich słówek i wielu innych rzeczy.

Za pomocą specjalnej aplikacji możemy obserwować efekty nauki. Dopiero po opanowaniu przez dzieci konkretnych umiejętności, robot odblokowuje kolejne etapy gry. Jest to świetny system motywacyjny dla najmłodszych. 

Spotkania z Photonem to niezwykłe scenariusze zajęć, na których rozwijamy wyobraźnię. Dzieci poznają historię sympatycznego robota, który trafił na Ziemie w wyniku zderzenia z asteroidą, teraz musi nauczyć się żyć na naszej planecie, a najmłodsi mu w tym pomogą!

Photon robotyka i programowanie dla dzieci

Na Planecie Robotów stawiamy nie tylko na organizację zajęć dla dzieci i młodzieży ale również na rozwój naszego Zespołu. 

Z tego względu powstało Koło Naukowe. W ramach jego działalności tworzymy inicjatywy, dzięki którym cały czas poszerzamy swoje umiejętności oraz kreatywność. Projekty realizowane w ramach działalności koła zależą od kreatywności naszych instruktorów robotyki, gdyż to oni cą inicjatorami niemal wszystkich pomysłów. 

Koło Projektowe i projekty

Koło Projektowe Porshe z LEGO
bottom of page