Robotyka LEGO Robot INVENTOR 2022/23 

| 8-11 lat |
1/9

O zajęciach:

Robotyka z Lego Robot Intventor jest jedną z najnowszych metod nauczania robotyki mechaniki oraz programowania. To kreatywne zestawy stworzone do rozwijania dziecięcej wyobraźni! Podczas zajęć wykorzystujemy Large Huby, czyli jednostkę centralną, dzięki, której będziemy mogli sterować silnikami oraz pobierać pomiary z czujników. Korzystamy z czujnika ultradźwiękowego do mierzenia odległości oraz czujnika koloru do pomiaru natężenia światła oraz odczytu koloru. W tym roku nowością jest czujnik dotyku wyposażony w sensor dotyku, nacisku i siły. 

Planeta Robotów

<12

<12

Najnowsze LEGO® MINDSTORMS® Robot Inventor

Małe grupy

Poziom dostosowany pod uczestnika

Autorski program

Jak wyglądają zajęcia?

Podczas zajęć z robotyki nasi uczestnicy konstruują roboty z najnowszych zestawów LEGO MINDSTORMS Robot Inventor, wykorzystując przy tym różne czujniki, przekładnie czy gąsienice. Następnie dzięki programowaniu blokowemu wprawiają swoje maszyny w ruch. Podczas nauki programowania dzieci mogą rozwinąć umiejętność logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Wspólnie z instruktorami poszukują jak najlepszych i najbardziej optymalnych rozwiązań potencjalnych problemów.

 

W trakcie każdych zajęć realizujemy nasz autorski program dostosowany do wieku oraz umiejętności. Zawsze stawiamy na kreatywność dzieci i zachęcamy je do realizowania ich własnych pomysłów. 

Zajęcia z robotyki to przede wszystkim nauka programowania poprzez zabawę i rozwijanie kreatywności przy budowaniu.

charlie.png
Projekt bez tytułu (2).png
IMG_0578.jpg

Robotyka - poziom
podstawowy

Na zajęciach poznamy podstawy robotyki i programowania. Przyjrzymy się bliżej wszystkim czujnikom, nauczymy się czym są pętle i warunki. Zbudujemy m.in. robotyczne instrumenty i zwierzaki, aby na koniec zmierzyć się podczas walk sumo!

Co jeszcze czeka nas na poziomie podstawowym?

 • robot niespadający ze stołu

 • line-follower

 • robot rysujący

 • sejf

 • wieża oblężnicza

IMG_0554.jpg

Robotyka- poziom 
zaawansowany

Podczas zajęć nauczymy się korzystać ze zmiennych logicznych i rozszerzonych bloków. Wspólnie zgłębimy temat komunikacji między kostkami i ich bardziej zaawansowanej obsługi. Zbudujemy między innym ramię robota!

Co jeszcze czeka nas na zajęciach na poziomie zaawansowanym?

 • skorpiony

 • wyścigówka sterowana robotyczną kierownicą

 • dźwig z chwytakiem

 • robo mosty

4_e.png
Robotyka PRO

Grupa projektowa dla starszych i bardziej doświadczonych uczestników naszych zajęć. Głównym zadaniem jest przygotowanie do zespołowego turnieju FIRST LEGO League, w którym uczestnicy łączą swoje umiejętności konstrukcyjne i programistyczne by zbudować najsprawniejszego robota i pokonać serię wyzwań. 

Między turniejami szlifujemy umiejętności budowania i programowania złożonych robotów. Uczymy się algorytmów i rozwiązań konstrukcyjnych, oraz rozwijamy wyobraźnię wspólnie tworząc niesamowite projekty LEGO. 

1/3
RO8OT0N

Celem zajęć jest możliwość wzięcia udziału w naszym Turnieju Robotycznym! Wiosną 2023 w Warszawie zaproszeni do rywalizacji w konkursie zostaną kursanci Planety Robotów z całej Polski. W kilku osobowych zespołach staną do rzuconych wyzwań i zmierzą się ze sobą rywalizując o nagrody. Nie możemy się już doczekać tego robotycznego przedsięwzięcia.

Szczegóły pojawią się wkrótce

​🏡Terminy:

Nasza zajęcia organizowane są w szkołach podstawowych po głównym bloku zajęć jak i w dodatkowych placówkach w weekendy. Zajęcia pozaszkolne trwają 2 godziny lekcyjne i prowadzone są w małych - maksymalnie 12 osobowych - grupach. W ciągu roku szkolnego zaplanowanych mamy 28 spotkań.​

💸Cena:

Płatność za zajęcia może być zrealizowana na różne sposoby:

 • z góry za cały rok 1800zł

 • w 2 ratach za semestr z góry 2x1000zł

 • w 4 ratach za pół semestru z góry 4x550zł

  Kontakt:

tel.  731 471 482

Pon. - pt. : 9:00- 17.00

mail: warsztaty@planetarobotow.pl

1_d.png

Biuro Warszawa

tel: 731 471 482

pon.-pt. 9:00-17:00

warsztaty@planetarobotow.pl

Zrzut ekranu 2021-08-30 o 14.16.56.png