top of page

Dzieci czeka kreatywne budowanie z LEGO Technic, w tym także ruchomych konstrukcji. Będziemy również tworzyć roboty LEGO Minstorms EV3 wykorzystując silniki oraz czujniki, które pozwolą nam zrozumieć, na czym polega robotyka.

ST@RTER

Zajęcia pozalekcyjne 2023/2024

Dla dzieci 6-7 lat

Zajęcia stworzone z myślą o najmłodszych. Wgłębiają dzieci w świat robotów, nowych technologii oraz sztucznej inteligencji w przystępny dla nich sposób, czyli z dawką dobrej zabawy.

Co będziemy robić na zajęciach?

ROBOTYKA

W tajniki programowania wgłębimy się poprzez zabawę w programie Scratch, który jest graficznym środowiskiem do nauki kodowania dla dzieci, oraz w grze Minecraft Education.

PROGRAMOWANIE

Dzieci będą korzystać z długopisów 3D, by tworzyć trójwymiarowe kształty. Dzieci poznają również sekrety sztucznej inteligenci oraz tajemnice kosmosu.

KREATYWNA ZABAWA I NAUKA

Program zajęć w pigułce

ROBOTYKA

Podczas zajęć dzieci będą budować swoje pierwsze roboty, poznają różne czujniki (np. koloru, odległości) oraz stworzą pierwszy program dla swojego robota. Na warsztatach:

  • wybierzemy się w Misję na Marsa, podczas której poznamy ciekawostki o Marsie i zbudujemy łazik. Sterując nim będziemy szukać wody i minerałów na naszej kosmicznej misji;

  • poznamy program do programowania robotów oraz przy użyciu czujników zaprogramujemy robota tak, aby omijał napotykane przeszkody, niczym odkurzacz Roomba!  

Chłopiec z robotem
Chłopcy programują za zajęciach

PROGRAMOWANIE

W trakcie zajęć będziemy uczyć się podstaw kodowania, głównie poprzez rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego podczas kreatywnej zabawy. Czekają nas różne przygody, w tym: 

  • poznamy przyjaznego kosmitę z gry Scottie Go! Układając odpowiednio kartonowe bloczki (gra planszowa) dzieci tworzą polecenia dla Scottie'go, tak aby w odpowiednim momencie podskoczył czy ominął przeszkodę w aplikacji;

  • nauczymy się tworzyć ruchome animacje w Scratch, a nawet minigry;

  • poznamy Agenta — naszego pomocnika w programowaniu. Wykorzystując go, będziemy uczyć się programować w systemie bloczkowym, by w efekcie m.in. sterować dniem oraz pogodą w grze Minecraft Education. 

KREATYWNA ZABAWA I NAUKA

Podczas zajęć wzbogaconych o kreatywną zabawę dzieci odkryją tajemnice kosmosu, sekrety sztucznej inteligenci oraz tajniki druku 3D. Na warsztatach:

  • wykorzystamy długopisy 3D, by tworzyć trójwymiarowe kształty;

  • dowiemy się, jak wygląda życie na stacji kosmicznej oraz start rakiety;

  • bazując na przykładach odkryjemy, jak sztuczna inteligencja może nam pomagać w życiu codziennym.

Dziewczynka z długopisem 3D

Co obejmują zajęcia?

28 SPOTKAŃ PO 60 MIN.

Taka długość spotkań pozwala nam na zachowanie uwagi oraz zainteresowania tematem dzieci podczas całego spotkania.

Dzieci uczą się nowych umiejętności poprzez doświadczanie świata, dlatego najlepszą formą nauki jest zabawa. Program stworzyliśmy z myślą o dzieciach w wieku 6-7 lat.

NAUKĘ PRZEZ ZABAWĘ

Grupy do 14 osób dają możliwość poświęcenia odpowiedniej uwagi każdemu uczestnikowi przez prowadzącego. 

MAŁE GRUPY

Nasze zajęcia organizowane w Warszawie oraz Wrocławiu w szkołach podstawowych po głównym bloku zajęć. Sprawdź, czy jesteśmy w szkole Twojego dziecka na rozpisce zamieszczonej niżej.

Lokalizacje, terminy zajęć i cena

LOKLIZACJE I TERMINY

Płatność za zajęcia miesięczna w kwocie 250 zł/msc. Możliwa płatność ratalna. W razie zainteresowania prosimy o kontakt z biurem pod numerem telefonu +48 888 357 988.

CENA

Przejdź do zapisów

bottom of page