top of page

Zajęcia stacjonarne 2022/23
LEGO Robotyka

| 8-11 lat |

O zajęciach

Robotyka z Lego Mindstorms jest jedną z najnowszych metod nauczania robotyki mechaniki oraz programowania. To kreatywne zestawy stworzone do rozwijania dziecięcej wyobraźni! Podczas zajęć wykorzystujemy Large Huby, czyli jednostkę centralną, dzięki, której będziemy mogli sterować silnikami oraz pobierać pomiary z czujników. Korzystamy z czujnika ultradźwiękowego do mierzenia odległości oraz czujnika koloru do pomiaru natężenia światła oraz odczytu koloru. W tym roku nowością jest czujnik dotyku wyposażony w sensor dotyku, nacisku i siły. 

Planeta Robotów

<12

<12

Najnowsze LEGO® MINDSTORMS®

Małe grupy

Poziom dostosowany pod uczestnika

Autorski program

Jak wyglądają zajęcia?

Podczas zajęć z robotyki nasi uczestnicy konstruują roboty z najnowszych zestawów LEGO MINDSTORMS, wykorzystując przy tym różne czujniki, przekładnie czy gąsienice. Następnie dzięki programowaniu blokowemu wprawiają swoje maszyny w ruch. Podczas nauki programowania dzieci mogą rozwinąć umiejętność logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Wspólnie z instruktorami poszukują jak najlepszych i najbardziej optymalnych rozwiązań potencjalnych problemów.

 

W trakcie każdych zajęć realizujemy nasz autorski program dostosowany do wieku oraz umiejętności. Zawsze stawiamy na kreatywność dzieci i zachęcamy je do realizowania ich własnych pomysłów. 

Zajęcia z robotyki to przede wszystkim nauka programowania poprzez zabawę i rozwijanie kreatywności przy budowaniu.

Projekt bez tytułu (2).png
Zamyślony chłopiec na zajęciach z robotyki

Robotyka - poziom
podstawowy

Poziom podstawowy skierowany jest dla dzieci w wieku 8-9 lat. Zajęcia dostosowane są do wieku pozwalają zrozumieć w łatwy sposób zagadnienia z dziedziny robotyki. Do tworzenia robotów wykorzystujemy różne czujniki oraz konstrukcje programistyczne (takie jak pętle, zmienne, warunki) pozwalające tworzyć za każdym razem nowe projekty. 

Co jeszcze czeka nas na poziomie podstawowym?

  • robot niespadający ze stołu

  • inteligentny sejf

  • wieża oblężnicza

Konstrukcja Lego

Robotyka- poziom 
zaawansowany

W programie poziomu zaawansowanego dla dzieci 10-11 lat zawierają się wszystkie wykorzystane wcześniej konstrukcje z poziomu podstawowego, rozszerzone o kolejne zagadnienia. Bardziej zaawansowana obsługa programu i wejście w komunikację między hubami pozwoli nam między innymi na stworzenie wyścigówki ze zdalnie sterowaną robotyczną kierownicą! 

Co jeszcze czeka nas na zajęciach na poziomie zaawansowanym?

  • rzeźby z wykorzystaniem dźwigni i korb 

  • dźwig z chwytakiem 

  • robo mosty 

Robotyka- PRO

To grupa projektowa dla starszych i bardziej doświadczonych uczestników naszych zajęć. Głównym zadaniem jest przygotowanie do zespołowego turnieju FIRST LEGO League, w którym uczestnicy łączą swoje umiejętności konstrukcyjne i programistyczne by zbudować najsprawniejszego robota i pokonać serię wyzwań. 

Między turniejami szlifujemy umiejętności budowania i programowania złożonych robotów. Uczymy się algorytmów i rozwiązań konstrukcyjnych, oraz rozwijamy wyobraźnię wspólnie tworząc niesamowite projekty LEGO. 

Robot LEGO Mindstorms
Turniej robotyczny!

Nasi podopieczni będą mieli okazję wziąć udział w Turnieju Robotycznym Wiosną 2023! Kursanci Planety Robotów z całej Polski staną do rywalizacji i zmierzą się w rzuconych wyzwaniach. Nie możemy już doczekać się tego robotycznego przedsięwzięcia. Szczegóły pojawią się wkrótce

5_d.png

Lokalizacje, terminy zajęć i cena

​🏡Terminy:

Nasza zajęcia organizowane są w zerówkach oraz szkołach podstawowych po głównym bloku zajęć jak i w dodatkowych placówkach w weekendy. Zajęcia pozaszkolne trwają 2 godziny lekcyjne i prowadzone są w małych grupach. W ciągu roku szkolnego zaplanowanych mamy 28 spotkań.​

💸Cena:

Płatność za zajęcia może być zrealizowana na różne sposoby:

  • z góry za cały rok 1600zł

  • w 2 ratach za semestr z góry 2x900zł

  • w 4 ratach za pół semestru z góry 4x500zł

bottom of page