top of page

Podczas zajęć z robotyki nasi uczestnicy konstruują roboty z najnowszych zestawów LEGO Mindstorms, wykorzystując przy tym różne czujniki, przekładnie czy gąsienice.

Robotyka

Zajęcia pozalekcyjne 2023/2024

Dla dzieci 8-12 lat

Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem zestawów LEGO Mindstorms. Na warsztatach dzieci będą rozwijać swoją kreatywność budując roboty oraz nauczą się programowania blokowego.

Co będziemy robić na zajęciach?

BUDOWAĆ

Zbudowanego robota czeka wyzwanie. Wykorzystując programowanie blokowe, dzieci rozwiązują problem logiczny i wprawiają swoje maszyny w ruch. 

PROGRAMOWAĆ

BAWIĆ SIĘ I UDOSKONALAĆ PROJKETY

Ostatnim krokiem jest testowanie swoich projektów w zabawie oraz optymalizowanie i udoskonalanie ich poprzez zmiany w programie robota.

Program zajęć wg stopnia zaawansowania 

POZIOM PODSTAWOWY

Program zajęć dostosowany jest pod dzieci w wieku 8-9 lat. Do tworzenia robotów wykorzystujemy różne czujniki oraz konstrukcje programistyczne (takie jak pętle, zmienne czy warunki). Każdy projekt zakańczamy robotyczną zabawą. 

Co czeka nas na poziomie podstawowym?

  • Wykorzystamy czujnik odległości i zaprogramujemy robota niespadającego ze stołu.

  • Dowiemy się, czym jest pętla skończona oraz nieskończona oraz zbudujemy i zaprogramujemy tańczącego robota.

  • Zaprogramujemy Linefollowera, czyli robota wykorzystującego czujnik koloru do śledzenia linii. A na koniec zorganizujemy wyścigi linefollowerów.

Chłopiec na zajęciach z robotyki
Chłopcy na zajęciach z robotyki

POZIOM ZAAWANSOWANY

W programie poziomu zaawansowanego dla dzieci 10-12 lat zawierają się wszystkie konstrukcje z poziomu podstawowego, pogłębione o kolejne zagadnienia. Tu również każdy projekt zakończymy robotyczną zabawą.

Co czeka nas na poziomie zaawansowanym?

  • Stworzymy wyścigówki ze zdalnie sterowaną robotyczną kierownicą.

  • Zbudowanie tańczącego robota i zaprogramowanie go pod wybraną piosenkę.

  • Zorganizujemy hackathon, czyli wyzwanie, w którym drużyny zaprojektują wyjątkowego robota lub urządzenie na zadany temat np. roboty pomagający w kuchni i domu.

Deko5_bordo.png

Co obejmują zajęcia?

28 SPOTKAŃ PO 90 MIN.

Taka ilość spotkań pozwala nam na zbudowanie solidnych podstaw oraz rozwinięcia umiejętności z zakresu robotyki.

Dzieci dzielone są na grupy wiekowe (8-9 i 10-12 lat), tak aby zarówno starsze oraz młodsze dzieci czerpały radość i wiedzę z naszych warsztatów.

PODZIAŁ WIEKOWY

Grupy do 14 osób dają możliwość poświęcenia odpowiedniej uwagi każdemu uczestnikowi przez prowadzącego. 

MAŁE GRUPY

POZIOM PRO

To grupa projektowa dla starszych i bardziej doświadczonych uczestników naszych zajęć. Głównym zadaniem jest przygotowanie do zespołowego turnieju FIRST LEGO League, w którym uczestnicy łączą swoje umiejętności konstrukcyjne i programistyczne, by zbudować najsprawniejszego robota i pokonać serię wyzwań. 

Na zajęciach przede wszystkim szlifujemy umiejętności budowania i programowania złożonych robotów. Uczymy się algorytmów i rozwiązań konstrukcyjnych, oraz rozwijamy umiejętność logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. W trakcie zajęć powstają niesamowite projekty LEGO. 

Chłopcy na turnieju robotycznym
Deko3_bordo.png

Nasze zajęcia organizowane w Warszawie oraz Wrocławiu w prywatnych szkołach podstawowych po głównym bloku zajęć. Sprawdź, czy jesteśmy w szkole Twojego dziecka na rozpisce zamieszczonej niżej.

Lokalizacje, terminy zajęć i cena

LOKLIZACJE I TERMINY

Płatność za zajęcia z góry za cały rok to koszt 1600 zł. Możliwa płatność ratalna. W razie zainteresowania prosimy o kontakt z biurem pod numerem telefonu +48 888 357 988.

CENA

bottom of page