×

Jak wygląda praca Instruktora Robotyki?

Jak wygląda praca Instruktora Robotyki?

Praca na stanowisku Instruktora Robotyki brzmi intrygująco? Zastanawiasz się, czy potrzebujesz specjalnych umiejętności i wyższego wykształcenia? W poniższym artykule postaramy się przybliżyć Ci wszystko, co powinieneś wiedzieć przed aplikowaniem do naszego zespołu.

Większość naszych instruktorów to studenci. Nietrudno się domyślić, że przeważają osoby z uczelni technicznych, ale mamy również sporą reprezentację z SGGW, UW oraz SGH. Rok studiów nie ma większego znaczenia. Niezależnie od tego, na jakim etapie edukacji są nasi pracownicy, każdy znajdzie u nas zajęcie odpowiednie do swoich kompetencji.

n

Praca na Planecie Robotów to przede wszystkim przeprowadzanie warsztatów z robotyki i programowania. Uczymy dzieci jak stworzyć niezwykłe humanoidalne konstrukcje, autonomiczne pojazdy czy wielofunkcyjne maszyny. Staramy się zaszczepiać w naszych uczniach swoją pasję do nauk ścisłych. Oprócz tego bierzemy udział w tworzeniu zajęć podczas wakacyjnych i zimowych półkolonii, a część z nas spędza kilka tygodni wakacji nad morzem oraz na Mazurach na robotycznych koloniach.

n

Drugim obszarem naszej pracy są eventy. Bierzemy udział zarówno w kameralnych imprezach, jak również dużych, masowych wydarzeniach. Prezentujemy na nich różnorodne atrakcje, prowadzimy warsztaty oraz organizujemy robo-zabawy. Większość naszych obowiązków opiera się na pracy z dziećmi, ale dla nikogo to nie jest problemem. Wszyscy to uwielbiamy!

n

Chętni instruktorzy biorą również udział w projektach naszego Koła Naukowego. Realizujemy w nim głównie nasze własne inicjatywy. Jeśli wpadniemy na pomysł ciekawej konstrukcji lub niecodziennego przedsięwzięcia, korzystamy ze wszystkich dostępnych w naszych magazynach materiałów, zbieramy zespół i bierzemy się do realizacji! Przez 6 lat działalności koła, powstało w nim mnóstwo inicjatyw. W ostatnim czasie udało nam się stworzyć m.in. Tor Wyścigowy Napędzany Rowerkami oraz Kulkownię.

n

Szkolenie

n

Doświadczenie w przeprowadzaniu zajęć z robotyki oraz w pracy z dziećmi jest bardzo mile widziane, ale jego brak nie jest przeszkodą w podjęciu z nami współpracy. Jedno jest pewne – na pewno musisz być robotycznym „freakiem” i uwielbiać pracę z dziećmi – nasz zespół składa się tylko z takich ludzi! Nie każdy z nas od początku miał obszerną wiedzę pedagogiczną oraz w zakresie robotyki i innych zagadnień technicznych. Najważniejsza jest ambicja i chęć do nauki. Przed rozpoczęciem pracy, każdy instruktor przechodzi kompleksowe szkolenie. Zespół szkoleniowy od podstaw tłumaczy zasady działania wszystkich zestawów edukacyjnych, na jakich pracujemy oraz omawia zagadnienia techniczne. Nasi nowi instruktorzy przechodzą również obszerne szkolenie pedagogiczne, podczas którego dostają praktyczne wskazówki odnośnie pracy z dziećmi, metod rozwiązywania konfliktów oraz wiele innych istotnych informacji. Jesteśmy w stanie również zapewnić kurs wychowawcy kolonijnego, jeżeli nasz nowy pracownik go nie posiada. Jeśli po szkoleniu niektóre kwestie dalej są niejasne, starsi instruktorzy zawsze chętnie rozwiewają wszystkie wątpliwości.

nn

Gdzie pracujemy?

n

Większość naszych warsztatów i eventów odbywa się na terenie Warszawy, Wrocławia i Krakowa. W tych trzech miastach mamy swoje „bazy” 🙂 Czasami zdarza nam się wjeżdżać na dalsze wyjazdy w inne części kraju. Półkolonie letnie i zimowe odbywają się natomiast w jedenastu większych miastach w całej Polsce. Podczas takich wyjazdów nie musimy martwić się o nocleg ani wyżywienie. Wszystko mamy z góry zapewnione.

n

Chcesz dołączyć do naszego zespołu? Aplikuj!

n

Na naszej stronie w zakładce praca [klik] znajdują się wszystkie aktualne oferty. Wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy, dołączysz do niego CV i twoja aplikacja wyląduje w naszej bazie. Następnie nasz rekruter i jednocześnie opiekun instruktorów skontaktuje się z tobą, w celu umówienia spotkania. Nie musisz się jednak nadmiernie stresować rozmową. To nic strasznego! Będziemy chcieli przede wszystkim cię poznać, zapytać o doświadczenie w poprzednich pracach, jeśli takie miałeś oraz dowiedzieć się czegoś więcej o twoich zainteresowaniach. Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie (a zawsze mamy taką nadzieję!), powitamy cię w naszym zespole i zaprosimy na szkolenie.

n